Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę - jeśli chcę korzystać z oprogramowania typu CAD (żadne wodotryski, po prostu domki + 3D), to #macbookair wystarczy w konfiguracji 8GB+256GB? Bo taki kosztuje ok.5 z hakiem.

Każdy mówi, że jak się raz skorzysta z MBP (retina), to już się nie wróci do modelu Air.
Zastanawiam się nad #macbookpro (procesor i5, chyba nie jest to najnowszy model 2018) i waham się wtedy czy przy cenie ok. 7 z hakiem lepiej wybrać:
a) 8 ram i 256 ssd
b) 16 ram i 128 ssd

Proszę o porady czy lepiej wybrać więcej ramu, a mniejszy dysk i korzystać z...przejściówek XD czy może jednak 8 GB ramu w Macu spokojnie wystarczy do CAD?

#apple #macbook
  • 6
@PepeXD zabrzmie jak bojowka ale zastanow sie czy to musi byc produkt apple? Jest masa sprzetu duzo lepsza od applowskiego, za te 7k bys mial i7, 32 ramu i 512 ssd
@Bruno_: domyślam się, że cokolwiek na Windowsie będzie mocniejsze itp, ale jednak skłaniam się ku sprzętowi Apple, bo przyzwyczaiłem się już do tego systemu, a Windows przez dziesiątki lat mojego życia zbrzydł mi tak, że nie chcę do niego wracać.
@PepeXD: CAD na maku jest jaki jest i lepiej tu windowsa. Ja bym się jeszcze zastanowił. No ale skoro ten CAD jest dystrybuowany na maku i działa wiec mogę powiedzieć tylko tyle że wiadomo najlepiej jakbyś wziął 16gb ram i minimum 256 GB ale rozumiem ze fundusze trzymają mocno i trzeba coś wybrać. Wiec najlepiej to bierz tam gdzie najwiecej ramu. Przy zabawach graficznych, filmowych on jest najbardziej potrzebny. Ram to