Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #kosmos #astronomia urodzone najpóźniej na początku lat 90. Pamiętacie kometę Hale-Boppa? To było gdzieś na przełomie lat 96/97. Pamiętam, że jako gówniak, regularnie siadałem wieczorami przy oknie i ją oglądałem.
Była bardzo jasna i często widoczna. Dlatego zaskoczyło mnie że większość moich rówieśników w ogóle nie pamięta tego wydarzenia.
Btw ma ktoś może jakieś autorskie zdjęcia tej komety?
Pobierz watchtek - Mirki spod tagu #kosmos #astronomia urodzone najpóźniej na początku lat 90...
źródło: comment_stuhsol7ySRGC8fqFRx0vER3AaBKoe9N.jpg
  • 39
@watchtek: Musiałem mieć z 6 lat, pamiętam moment kiedy wyszliśmy z ojcem na dwór i ją obserwowaliśmy. Chciałbym kiedyś zobaczyć jeszcze raz takie widowisko na niebie. Następny przelot komety Hale-Boppa za jakieś 2500lat, chyba nie dożyje :/
@simperium: nie mam ani jednego flashbacka związanego z tą kometą któy działby się w dzień :P Pytanie z cyklu czemu włączone latarnie bardziej zauważalne są w nocy a nie w dzień :P
@watchtek: ja mam, jak wracałem do domu ze szkoły. Akurat tamtego dnia wysiadłem zupełnie, gdzie indziej i do domu szedłem przez taką górkę. Obserwowanie wiszącej na niebie komety było uczuciem, jakby z filmu co najmniej post apokaliptycznego, albo sci-fi ( ͡° ͜ʖ ͡°)