Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do umowy o zakazie konkurencji.

Mam zapisek który brzmi

Pracodawca może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od daty ustania stosunku pracy Pracownika. Umowa wówczas wygasa, strony zwolnione są ze świadczeń wzajemnych, a Pracownik zobowiązany jest na wezwanie zwrócić Pracodawcy wszelkie świadczenia otrzymane na podstawie niniejszej umowy

Pracodawca może rozwiązać umowę za wypowiedzeniem z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia w dowolnym momencie trwania umowy.


Czy to w ogóle ma jakąkolwiek moc prawną? Czytałem trochę na ten temat m. in. na inforze i pisali tam, że według prawa umowa ta może zostać wypowiedziana tylko za obopólną zgodą. W przeciwnym wypadku pracodawca wypowiadając ją zrzeka się po prostu roszczenia o zakaz konkurencji, ale nie zwalnia go to ze świadczenia odszkodowania.

Ktoś zna się na tym głębiej?

#prawo
  • 1
Czy to w ogóle ma jakąkolwiek moc prawną? Czytałem trochę na ten temat m. in. na inforze i pisali tam, że według prawa umowa ta może zostać wypowiedziana tylko za obopólną zgodą. W przeciwnym wypadku pracodawca wypowiadając ją zrzeka się po prostu roszczenia o zakaz konkurencji, ale nie zwalnia go to ze świadczenia odszkodowania.


@swerve: ma jak najbardziej, jeśli strony zastrzegą możliwość wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy to to obowiązuje, dopiero