Wpis z mikrobloga

@tell_me_more: Ktoś mu pewnie wytłumaczył proporcje za i przeciw. Tak to wygląda z perspektywy polityka.

i jak ktoś zagrozi użyciem przemocy na


Jest różnica, kiedy przeciwników jest promil, a kiedy jest ich więcej niż uczestników zgromadzenia. Ty widziałeś tę mobilizację, naprawdę chciałeś tego na mieście? Postawić na swoim kosztem #!$%@?, to chyba nie jest najlepsza droga. Czy jest?
@MrPerfetc:

Ty widziałeś tę mobilizację, naprawdę chciałeś tego na mieście?


Nie widziałem mobilizacji, ale może nie mam takich znajomych. Bardzo wątpię, żeby w Lublinie było tysiące ludzi gotowych bić gejów. Mogę się mylić.

Postawić na swoim kosztem #!$%@?, to chyba nie jest najlepsza droga. Czy jest?


Od tego jest policja i urzędnicy, żeby obywatel mógł sobie pójść na demonstrację. Jeśli prezydent Żuk tego nie umie zapewnić, i ma zamiar uchylać się
Bardzo wątpię, żeby w Lublinie było tysiące ludzi gotowych bić gejów. Mogę się mylić.


@tell_me_more: Jest tylko jeden sposób żeby to sprawdzić. Żuko, zapewne po konsultacjach z Policją postanowił nie sprawdzać. Nawet kosztem poparcia od centrum do lewej. Do przemyślenia.

Porównywanie ochrony przemarszu przez miasto do imprezy z przygotowaną infrastrukturą jest bez sensu, więc mecz to raczej kiepski przykład. Ochraniałem jedno i drugie, wiem co piszę.

Ani w tych, ani w
@MrPerfetc: no ja broniłem. I stwierdzam, że niepotrzebnie, jak ma być kołtun, to niech będzie z przekonania a nie z tchórzostwa.

Żuko, zapewne po konsultacjach z Policją postanowił nie sprawdzać.


Komendant policji stwierdził, że nie sugerował odwoływania Marszu, tylko uczestnictwo kilku policjantów i kogoś z ratusza.
@tell_me_more: Może to tchórzostwo, a może to Maybelline. A może po prostu oportunizm i chęć zdobycia rzędu dusz z elektoratu konkurencji.

Tak samo się pewnie teraz czują prawicowcy którzy głosowali na PiS:D
@tell_me_more: Lepiej jednak tak, przynajmniej szyb nie powybijają. A co do tej wypowiedzi Komendanta, to ten tekst

uczestnictwo kilku policjantów i kogoś z ratusza.


brzmi jak teksty tych wyżej postawionych nieudaczników z Pitbulla Vegi. Przecież to nawet przytoczone tutaj w luźnej rozmowie brzmi kuriozalnie.

Chyba, że chciał potem wszystko zwalić na niedofinansowanie Policji. Szczwany pies. Tfu, lis.
@tell_me_more: ONR z satelitami. Co roku zbiera się ich kilka autokarów. Młodzież Motoru, paru starszych. Element osiedlowy, niezrzeszeni, samotne wilki z przekonaniami. Paru chłopa z mniejszych miejscowości, aktualnie studiujących w Lbn. Nawet jak standardowo połowa by nie przyszła, to i tak by się działo.

Co to za problem dla kilku uzbrojonych policjantów?


Na samo wspomnienie o uzbrojeniu w takiej dyskusji każdy organizator powinien się spocić. Czytając o takim podejściu i jak
@MrPerfetc: nie wątpię, że protestujących będzie więcej, ale patologi będzie max te kilkadziesiąt osób. Mohery nie będą się przecież napieprzać.

W sumie dyskusja bezcelowa - ty jesteś za tym, żeby organy państwa i miasta olały prawa obywateli i ugięły się przed szantażem, ja jestem za tym, żeby robiły swoją robotę, bo za to im płacą. Nie przekonamy się.