Wpis z mikrobloga

Mireczki, przymierzam się do zakupu czytnika ebooków (koniecznie z obsługą PDF, mozliwość wyświetlania obrazków itd).
Przyjdzie mi zapoznać się z kilkudziesięcioma pozycjami stąd pytanie czy jest coś sensowniejszego niż Kindle Paperwhite 3
Może ktoś kupił na #amazon i się wypowie ew jakiś odpowiednik z #aliexpress ?
  • 16
koniecznie z obsługą PDF


@Skwarek85: no to polegniesz przy wyborze, bo nawet czytniki z androidem bardzo srednio obsluguja pdf. Wlacz sobie na YT jakikolwiek filmik z tytulem "pdf in kindle/kobo/tolino" i sam zobacz.
Do PDF to tablet.
@MaciejPN @Shadou @PurpleHaze @BajerOp @thris

Rozumiem. Mam książki w pdf średnio po 400 stron. Kilkadziesiąt pozycji. Nie mówię, że wszystko muszę/chce przeczytać ale kilkanaście pozycji będę musiał przerobić. Chciałem coś wygodniejszego niż monitor, ultrabook 13 cali czy desktop replacement 17 cali.

Co polecacie zatem - tablet? Chciałbym e-paper z uwagi na oczy (bo siedzę kilkanaście godzin dziennie przed komputerem)
@Skwarek85: Jeśli to są techniczne PDFy, to raczej tablet z dobrym ekranem, od którego nie wypadają oczy. Czytniki mogą polec na tym polu, bo do PDFów bywają zbyt wolne lub słabiej sobie z nimi radzą. Jeśli to będzie dużo czytania, to można spróbować celować w czytniki, bo jednak komfort lektury na ekranie czytnika jest znacznie większy. Ale to też koszty, bo trzeba raczej wziąć pod uwagę ekran większy niż 6 cali.