Wpis z mikrobloga

@FearFactory: Nie prawda. Chory na polio nie równa się zgon lub żelazne płuca. Większość chorych na polio, chorowała normalnie. Ba, polio może i przez bardzo długo czas występowało niemal bez objawowo. Porażenia były do pewnego momentu niezwykłą rzadkością. Zmieniło się to, po wprowadzeniu środka owadobójczego DDT.

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/choroba-heinego-medina-polio-przyczyny-objawy-leczenie-aa-vbNm-3r3k-7FLv.html

Choroba Heinego-Medina, inaczej ostre nagminne porażenie dziecięce lub polio, to ostra wirusowa choroba zakaźna. Może przebiegać bezobjawowo albo ujawnić się pod postacią porażenia prowadzącego
źródło: comment_9mQ9wOIMSi04ru2iqiVhAbPyrYgsSu9m.jpg
@stats:

1) Z czym masz problem?
2) Wystarczy kliknąć, nie musiałbyś zadawać głupich pytań.
3) De facto to nie. Bo nie nie używam stwierdzenia "Dr Suzanne Humphries powiedziała", tylko daje linka w którym przedstawia dane i fakty.

Chętnie bym powołał się na kogoś kto Ci będzie odpowiadał, tylko wiadomo, że tacy ludzie nie przedstawią powyższych faktów.
@DanteTooMayCry: Z tym że dawno temu czytałem/oglądałem jej bajki o odrze. Nigdy w życiu nie powołałbym się na takiego "naukowca". Zresztą o polio też miała kilka ciekawych stwierdzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do DDT, bitch please. To już zostało dawno temu obalone. To że dwa wykresy ze sobą ładnie współgrają nic nie oznacza. Jak masz zamiar powołać się jeszcze na jakiegoś Blaxilla czy Olmsteda to nawet
@stats:

Z tym że dawno temu czytałem/oglądałem jej bajki o odrze. Nigdy w życiu nie powołałbym się na takiego "naukowca". Zresztą o polio też miała kilka ciekawych stwierdzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jeszcze raz - z czym masz problem. Konkret. Takie wstawki sobie daruj. To tak jakbym teraz powiedział, że Ziemia jeat płaska.

Co do DDT, bitch please. To już zostało dawno temu obalone. To że dwa
@DanteTooMayCry:

1. DDT używało się rutynowo po tym gdy polio pojawiło się w danym mieście.
2. To że DDT to był syf nie ma nikt wątpliwości.
3. Ogromne zakażenia pojawiał się jeszcze przed wynalezieniem DDT.
4. Największe użycie DDT przypada na rok 1959, ale polio już nie idzie w parze z tym trendem.
@stats:

1. DDT używało się rutynowo po tym gdy polio pojawiło się w danym mieście.


Ja widzę tu co innego, tzn. ze strachu używano rutynowo cały czas. Ale na pewno masz coś co potwierdza, że używano dopiero po?

3. Ogromne zakażenia pojawiał się jeszcze przed wynalezieniem DDT.


Same zakażenia nie są żadnym problemem, bo bez porażeń, to łagodna, bezobjawowa choroba, więc jak już to ogromne ilości porażeń i na pewno masz