Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Miruny!

Sprawa jest: tato miał udar i stracił wzrok. Powoli coś tam wraca, ale ameryki nie ma. Teraz pytanie: czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Czy znacie może metody leczenia, rehabilitacji, które mógłby ten wzrok choć przybliżyć do stanu pierwotnego? A może możecie polecić lekarzy czy ośrodki - czy to w Polsce, czy za naszą granicą?

Z góry dziękuję za jakikolwiek trop!

#medycyna #leczenie #udar #szpital #rehabilitacja #zagranico
  • 6
@sabtuzdeamon: Mój Ojciec miał podobną sytuację. Niestety żadnego skutecznego sposobu na wyleczenie/ośrodka leczenia nie mogę polecić/nie znam.

Mogę jedynie poradzić, żebyś cały czas miał na oku swojego tatę, bo po pierwszym udarze jest spora szansa na kolejne, których nawet możecie nie zauważyć. Mojemu starszemu zostało jakies 35% pola widzenia po pierwszym udarze (innych 'uszkodzeń' brak). Po kilku miesiącach poszedł ponownie na badania pola widzenia -okazało się, że pole widzenia jeszcze się
@cArro: tato niestety miał jeszcze do tego czasu dwa udary i zawał. Jak powiedziała Pani doktor - nawet koń by tego nie przeżył...

Tato niestety przegrał tę walkę.

U nas kluczowa w końcowej fazie okazała się morfologia krwi, która gdyby ktoś zwrócił uwagę jeszcze przy pierwszym udarze (a nawet przed - tato miał badania w pracy miesiąc wcześniej i już tam hemoglobina była obniżona) tato pewnie byłby jeszcze z nami.
@sabtuzdeamon Przykro mi to słyszeć, moje kondolencje.

My jeszcze walczymy, u Ojca doszedł jeszcze rak płuca.. Na dniach szykuje się operacja, zobaczymy jak to będzie.

Pozdrawiam.
@cArro: Zdrowia życzę - pokonacie to cholerstwo!

Uważnie patrzcie lekarzom na ręce, na wyniki, na wszystko, co zostało opisane / przebadane. Co prawda nie mam do nich żalu, ale wiem, że to też tylko ludzie i mogą coś przeoczyć.