Wpis z mikrobloga

"Nie można zapominać, iż zdecydowana większość podatników w Polsce to katolicy, którzy przeznaczają swoje podatki także na finansowanie szkół" - uważa Prezydium Konferencji Episkopatu Polski i krytykuje projekt "Świecka szkoła". "Świecka szkoła", obywatelski projekt, pod którym podpisało się 150 tys. osób.

Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4590335/episkopat-zabiera-glos-w-sprawie-projektu-swiecka-szkola/

Nie można zapomnieć, że tylko nieco ponad 20% uczestniczy w mszach a reszta tych katolików którymi sobie wyciera mordę ten pan to na przykład ja. Tak własnie, mnie też w to wlicza pomimo moich poglądów, ba, nawet apostazja nie wyklucza mnie z tych statystyk. Nie się przestaną powoływać na mnie!
#bekazkatoli #neuropa
  • 57
@bupson W przypadku apostazji ksiądz może odmówić ci pochówku na cmentarzu parafialnym. Jedynym odstępstwem od tego, jest brak innego cmentarza w okolicy. Wówczas opiekun cmentarza musi zezwolić na twój ewentualny pochówek.

Wiadomo, nie zostaniesz też chrzestnym, ani nie weźmiesz ślubu kościelnego.

Ale co najlepsze sam fakt dokonania apostazji nie wykreśla cię z ksiąg kościelnych i w gruncie rzeczy nadal jesteś traktowany jako katolik.

Cyferki się muszę zgadzać. ( ͡° ʖ̯
więc proszę Cię nie imoutuje mi bycia katolikiem


@kulass: co się tak puszysz, przecież to prawda. KK chlubi się ogromnym odsetkiem katolików, gdy tak naprawdę spora część katolików jest nimi tylko z nazwy, ale KK nawet nie myśli o tym, aby coś zmieniać, więc apostazję to sobie można strzelić chyba tylko po to, żeby rodzinę zdenerwować. Z kościoła nie da się odejść. To tak, jakbym ja zapisała cię za dziecka do
@lakukaracza_: Niech ateusze policzą się podatkiem kościelnym, to zobaczymy ilu ich zostanie.

Akurat Ty powinieneś wiedzieć dobrze jak kretyński jest argument ad podatkum. Niezależnie, czego by dotyczył podatek w życiu bym go nie zapłacił. Niech się państwo #!$%@? ode mnie.
@lakukaracza_: hehehe, naucz się czegoś innego, bo to nie działa :))) myślisz, że dam się szantażować takimi tekstami? Ech... może jeszcze wszyscy krzyżowcy w piekle się smażą, bo tłukli muzułmanów? A takiego wała. Po katolicku jest nawet dać w mordę jeśli okoliczności tego wymagają.

To, że dzisiejszy Kościół jest zlewaczały przez takich mądrali jak papa Franciszek, jeszcze nie znaczy, że nie ma normalnych katolików. Znasz coś takiego jak pojęcia kościoła pielgrzymującego?
@AlvarezCasarez: hehehe, nosz #!$%@?, nie znałem swego męstwa! Dzięki :)

Za to prawdziwy gimboateista to ktoś kto ni #!$%@? nie potrafi przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem i wysnuwa jakieś z dupy wnioski o gwałceniu niepełnosprawnych kobiet i nabijaniu na pal. Fajnie się tam bawicie XDDDD

Jak dzieci :)))) kuuurwa.... :)))
nie znałem swego męstwa! Dzięki :)

@Kruty: Hmm sorry ale z tego co wypisujesz, toś pipa a nie prawdziwy katolik :)

i wysnuwa jakieś z dupy wnioski o gwałceniu niepełnosprawnych kobiet

Ja jedynie podążam za twoim tokiem rozumowania - skoro wyprawy krzyżowe są OK, to palenie czarownic pewnie też, prawda?

Fajnie się tam bawicie XDDDD

Jakie MY? syndrom oblężonej twierdzy?
@Kruty: W zasadzie po tej wypowiedzi niczym się nie różnisz od radykalnych islamistów. Pasowałbyś tam. Nie rozumiem na jakiej podstawie to ty sam sobie wybierasz co jest słuszne, a co nie. Czyli w sumie nie ma żadnych zasad postępowania, bo każdy może sobie powybierać co mu pasuje do światopoglądu i voila. Poza tym ja nie widzę żadnej nagonki, a jedynie wyśmiewanie absurdów. Piszesz jak zwykły sekciarz i z całą pewnością zamiast
@adibor: guzik mnie interesuje co sobie KK wymyśli i jak do tego podchodzi. Istotne jest dla mnie prawo a nie to co sobie jeden biskup z drugim wymyśli. A wedle tego prawa jestem zarejestrowany w urzędzie jako osoba niewierząca.
@oiio: otóż kolego, to was, ateistów nie obowiązują żadne zasady postępowania. Nie macie żadnego odgórnego prawa, poza tym co sami sobie ustanowicie. Mnie jako katolika obowiązuje dekalog, przykazanie miłości i katechizm (z grubsza) KK. I do tego staram się stosować. TYLKO hola!, nie w waszej interpretacji, gdzie np. przykazanie nie zabijaj, rozciągacie na zakaz wszelkiego zabijania, włącznie z karą śmierci, co jest niezgodne z nauką katolicką i nigdy nie było tak
@lakukaracza_: no naciągają statystyki a co mają robić jak jest kasa do wzięcia. Każde przedsiębiorstwo stara się pompować statystyki więc nie wiem czemu kościół ma być tym wyjątkiem.
@Kruty: Wybacz, ale nie potrzebuję wyimaginowanych zasad, żeby nie robić syfu. W zasadzie to ty chciałbyś krucjaty i mordowanie, a ja nawet w zemście bym nikogo nie zabił. Moralność jest czymś zupełnie innym i nie jest tak, że jak nic (poza prawem oczywiście) nade mną nie stoi, to będę robił nagle złe rzeczy. Że jak mogę to ukradnę, bo mi tak Bóg nie nakazuje. Cały dekalog jest z gruntu bez sensu,
Dopiero po ostatnim soborze katolicy dali sobie przyprawiać gębę żałosnych safanduł, co to wiecznie muszą nadstawiać policzek


@Kruty: kojarzysz kogoś takiego jak Jezus? Bo to jakby on dał początek twojej wierze, a jej fundamenty to właśnie to co wyśmiewasz. KK w twojej wizji to nic innego niż wersja obecnego radykalnego islamu, a za to bardzo dziękujemy. Idź na pustynię nawalać się z nimi o poglądy, na pewno się odnajdziesz w takim
Akurat Ty powinieneś wiedzieć dobrze jak kretyński jest argument ad podatkum. Niezależnie, czego by dotyczył podatek w życiu bym go nie zapłacił. Niech się państwo #!$%@? ode mnie.


@Herubin: czyli jak zabierają siłą to jest spoko, ale sam z siebie bym nie zapłacił. Dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź?
@meres: https://wiadomosci.onet.pl/religia/apostazja-nie-sprawia-ze-ktos-przestaje-byc-katolikiem/2v7ew

Odtąd taki katolik - apostata nadal nim jest - nie może korzystać ze wszystkich praw przysługujących wiernym: nie może przyjmować sakramentów, pełnić w Kościele żadnych funkcji, być chrzestnym i świadkiem chrztu, świadkiem bierzmowania, świadkiem zawarcia małżeństwa, zostaje także pozbawiony kościelnego pogrzebu.


ks. dr hab. Piotr Majer, konsultor Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski.
@meres:

Apostazja nie powoduje, że odstępca przestaje być katolikiem.Raz ochrzczona osoba pozostaje nim na zawsze, ze względu na niezniszczalnycharakter sakramentu chrztu (pkt 15) i zasadę semel catholicus, semper catholicus. Wynikają z tego trzy podstawowe konsekwencje. o pierwsze, dane ochrzczonej osoby nie zostają usunięte z księgi chrztów(dokonywana jest jedynie wspomniana wzmianka).


http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/79043/20_Jagiello_P_Apostazja_od_katolicyzmu_w_prawie_kanonicznym_i_w_prawie_polskim.pdf
@meres:

Jest jednak wyjątek od reguły. Kościoły i związki wyznaniowe, które przed 2016 r. posiadały własne procedury postępowania z danymi osobowymi, są spod RODO wyłączone, a będące w ich posiadaniu bazy podlegają ich wewnętrznym regulacjom.

Co to oznacza w praktyce?

Niedawno wydano dekret, z którego jasno wynika, że Kościół katolicki ma prawo przetwarzania danych zarówno byłych, jak i obecnych członków - tłumaczy prof. Agnieszka Grzelak z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. -
@SeriouslyDude: acha, no to ci powiem, że się zdziwisz, bo na pewno nie będziemy się temu z założonymi rękami przyglądać.

A co do pedofilii, to jak tam, ustaliliście już ile lat miała ta cała Aisza jak ją Mahomet wziął, 6 czy 9?
A ktoś wmawia mi coś czego nie powiedziałem, że mam ochotę mordować niewiernych czy inne bzdury

Ech... może jeszcze wszyscy krzyżowcy w piekle się smażą, bo tłukli muzułmanów? A takiego wała


Nigdzie nie napisałem, że masz ochotę kogokolwiek mordować - serio zacytuj gdzie o tym pisałem? To ty stwierdziłeś, że bóg nie skarze na piekło katolika (przedsoborowego), który najechał i wymordował dziesiątki tysięcy islamistów, bo mieli inne poglądy. Więc jako osoba, która
@AlvarezCasarez:

Nigdzie nie napisałem, że masz ochotę kogokolwiek mordować - serio zacytuj gdzie o tym pisałem?


tu:

łooo #!$%@?, panie, takiego kombo to już dawno nie widziałem. Innymi słowy prawdziwy katolik to:

- człowiek, który w imię boże nadziewa na pal innowierców

- pali i gwałci chore umysłowo kobiety

- lubi patrzeć na cierpienie innych, bo wie, że cierpienie uszlachetnia


_____

To ty stwierdziłeś, że bóg nie skarze na piekło katolika
@oiio:
Aaaa.. to tak się możemy jeszcze długo przerzucać. Dla ciebie dekalog to bzdura. Dla mnie nie. Dodatkowo wmawiasz mi, jakieś rzeczy w ogóle nie mając pojęcia co w tym temacie naprawdę myślę. Spotykam się wielokrotnie z jakimś takim elitaryzmem wśród ateistów, że niby są moralnie lepsi, od wierzących, a już w szczególności od katolików.
A poza tym co mi po twojej szczerości? Może i jest tak jak napisałeś. Uznaj zatem
@duncanidaho2: Ciekawe jakim cudem wyczytałeś to z wypowiedzi, która tego zupełnie nie dotyczyła. Ja jestem libkiem i jedyne wydatki publiczne jakie uznaje za dopuszczalne to te związane z bezpieczeństwem i sądownictwem (przy jednoczesnym ograniczeniu roli państwa także w tym obszarach).

Podatek kościelny, czyli dalsze powiększanie socjalnego państwa (finansowanie przymusowe) nie wskazuje jednak w żaden sposób prawdziwej liczby wierzących. Sam bym takiego podatku nie opłacał i tak jak teraz bym po prostu
@Kruty: Yyyyy no i gdzie ty tam widzisz "@Kruty ma ochotę kogokolwiek mordować"? Ja jedynie ująłem w punktach, to co sam napisałeś...

Niczego nie zrozumiałeś. Bóg nie zmienia się od tak co sto lat

serio to napisałeś, i tak na serio w to wierzysz? Jezus - wcielenie twojego boga, który żył 2k lat temu jednak nie podziela twojego zdania o mordowaniu niewinnych ludzi. No ale co ja tam wiem xD

Masz
Ciekawe jakim cudem wyczytałeś to z wypowiedzi, która tego zupełnie nie dotyczyła.


@Herubin: Widać że źle zrozumiałem, dlatego na spokojnie zapytałem co masz na myśli.

Podatek kościelny, czyli dalsze powiększanie socjalnego państwa (finansowanie przymusowe) nie wskazuje jednak w żaden sposób prawdziwej liczby wierzących.


@Herubin: Po części pokazuje ile osób zechciało by się utożsamić ze związkami wyznaniowymi gdyby mieli do wyboru płacić tyle samo co teraz i aby ich pieniądze były