Wpis z mikrobloga

#neuropa Jak ja takich manipulacji nie znoszę. Piasecki to jeszcze dziennikarz czy już działacz opozycyjny? Bo spotkanie Morawieckiego z Kubicą było zaplanowane od miesięcy, to że wyszła taśma w tym czasie to zbieg okoliczności, choć podejrzewam nieprzypadkowy.

Żenada, ja to zweryfikowałem w kilka sekund a Piasecki rzucił fejk newsa..

#kubica #polityka
źródło: comment_1rzCW0Uy9cZIbxbG8jBJN0M5hBb2Wrel.jpg
  • 49
@Sabarolus: pewnie zeby rozmawiać xD lotos jest jego glownym sponsorem, to oczywiste ze jezeli chcesz wiekszego wsparcia to najlepiej porozmawiac o tym z premierem. Banka sie spotkal kiedys z Rosbergiem itp. Normalna sprawa. A ze tak sie wszystko ulozylo ? Ja uwazam z w polityce nie ma przypadków.
Jak ja takich manipulacji nie znoszę.


@The_Riddler: o kurła ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) nie znoś manipulacji sam naginaj rzeczywistość, jest chociaż jakiś profit?
Najlepiej w postaci zapowiedzi spotkania, ogłoszonego PRZED informacją o "połamaniu rąk".


@graf_zero: Użyj czasami mózgu:
- taśma jest znana od wielu lat
- onet od tygodnia już omawia jej fragmenty
- Lotos juz w 2017 wspierał powrót RK do F1
- Rosberg w imieniu RK spotyka się z Bańką.
- na 99% RK miał być w Williamsie w tym roku - co zapewne byłoby ogłoszone jako sukces PiSu.

To teraz zastanów
Przecież to spotkanie było planowane od dawna


@The_Riddler: Od dawna to nie znaczy, że było planowane na wczoraj. Wieksze prawdopodobienstwo jest takie, że wiedząc o wycieku taśm lub nawet wiedzac kiedy dokładnie wyjdzie watek o Kubicy ( dizennikarze przeważnie wczesniej pytaja zainteresowanego o komentarz) je przyspieszyli i zgrali tak aby od razu neutralizowac negatwyny wpływ artykułów.
@erb0: Pomyśl. Tasmy dziennikarze dostali kilka czy kilkanascie dni temu. Udostepnił je im sąd, a nie ktoś podrzucił jak mediom pisowskim. Oczywiste, że będą pisac o nich w tym czasie.

RK jest w Polsce 2-4 razy w roku


@erb0: Źródło?
@szurszur Raczej było planowane na wczoraj bo Kubica wyjątkowo był w Warszawie na evencie promocyjnym, miał też zaplanowane spotkania z potencjalnymi sponsorami. Sam jego wpis na Instagramie sugerował że byli umówieni a doszła do omówienia jeszcze jedna kwestia. Kubica miał w Warszawie bardzo napięty grafik więc to musiało być planowane z wyprzedzeniem. Może to przyspieszyli ze względu na publikację Onetu ale nadal - Kubica potrzebuje wsparcia spółek skarbu państwa i rządu, rozmowy
@szurszur Czy ja wiem czy chce rozdawać? Krytykował politykę marketingową Santandera bo pieniądze które musieliby wykładać na Kubicę byłyby niewspółmiernie wysokie do popularności sportu.

Co do spółek skarbu państwa - nikomu nie przeszkadza że Orlen wspiera lekkoatletów, siatkarzy, piłkarzy czy zespół na rajd Dakar. Ale jak chcą wspierać Kubicę (rozmowy z Lotosem/Orlenem ciągną się od kilkunastu miesięcy, były spotkania menadżera RK z Witoldem Bańką) to ból dupy jest ogromny. Śmieszne.
Krytykował politykę marketingową Santandera bo pieniądze które musieliby wykładać na Kubicę byłyby niewspółmiernie wysokie do popularności sportu.


@The_Riddler: Co? Wydawanie na bedacego wtedy na topie Kubice to stara kasy, a rzucenie milionów na 1 i 1/2 rekiego od lat poza formuła 1 jest już opłacalne?
Raczej było planowane na wczoraj bo Kubica wyjątkowo był w Warszawie na evencie promocyjnym, miał też zaplanowane spotkania z potencjalnymi sponsorami.


@The_Riddler: Napisałeś "zweryfikowałem w kilka sekund".

Weryfikacja to nie są domysły i raczej. To jest jakiś fakt który bezsprzecznie potwierdza planowanie tego spotkania.
Mogą być
- twit Kubicy że spotka się z Morawieckim, opublikowany przed 15.10.2018
- tożsamy twit morawieckiego.
- komunikat kancelarii premiera
- komunikat Lotosu że planowane jest
@szurszur Przecież Lotos cały czas sponsorował Kubicę, tutaj nic się nie zmienia. Tu chodziło raczej o gigantyczne sumy jakimi Santander wspierał F1 - 50 mln co rok to gigantyczna suma która trafiałyby do Kubicy i Ferrari z BZWBK. Za tyle siana to można by spokojnie reklamować się przez kilka lat na dużo popularniejszych dyscyplinach w PL jak skoki czy piłka nożna.
To teraz zastanów się co jest bardziej prawdopodobne:

1) Mati spotyka sie z RK bo onet wypuscił fragment taśmy? (i tego samego dnia jeszcze spotkanie w Orlenie)

2) onet wypuszcza fragment taśmy bo dowiedział się że RK ma tego dnia spotkanie z Matim.


@erb0:
oczywiście że bardziej prawodopodobna jest jedyneczka.

Gdyby mati planował spotkanie z Kubicą TO BYŚMY O TYM WIEDZIELI WCZEŚNIEJ.
Tak działa świat sportu i polityki - takie
Ignorujesz fakt, że przeciez dizennikarze dostali wiarygodne dane dopiero kilkanscie dni temu za zgodą sądu.


@szurszur:
A ty ignorujesz fakt że onet wypuszcza fragment o Kubicy, akurat w ten jeden z niewielu dni w roku kiedy RK jest w Polsce.

Naiwny jesteś jak dziecko.
DOWOLNY z powyższych punktów będzie weryfikacją. O ile pojawił się przed taśmą o połamaniu rąk.


@graf_zero: I tak nie bedzie to pełna weryfikacja, bo nawet wyplywniecie tych wczesniejszych rozmów Morawieckiego ostrzegało przed kolejnymi. A przecież treśc pewnie Morawiecki sobie przypomniał zawczasu.
oczywiście że bardziej prawodopodobna jest jedyneczka.


Gdyby mati planował spotkanie z Kubicą TO BYŚMY O TYM WIEDZIELI WCZEŚNIEJ.

Tak działa świat sportu i polityki - takie newsy się reżyseruje jako ciągłość, a nie że nagle Bielan w czasie wywiadu mówi ze to było planowane...


@graf_zero: Widać masz zerowe pojęcie o tym jak działa "świat sportu i polityki"
Kiedy Nico Rosberg, ówczesny mistrz świata F1, miał spotkanie z Bańką, to nie wiedzieliśmy
@szurszur: Ale to wystarczy.
Bo to by oznaczało że faktycznie Onet zaatakował wiedzac o planowanym spotkaniu.

Ale prawda jest taka że ta taśma o połamanych rękach to kompletna bzdura bez znaczenia. W życiu bym sobie nie przypomniał że trzy lata temu przy wódce tak skomentowałem kwestie sponsoringu jakiejś dyscypliny sportu.

No, ale Mati miota się jak w matni, stąd takie desperackie zagrania.
Użyj czasami mózgu:

- taśma jest znana od wielu lat

A ty ignorujesz fakt że onet wypuszcza fragment o Kubicy, akurat w ten jeden z niewielu dni w roku kiedy RK jest w Polsce


@erb0: weź się może zdecyduj
I tak nie bedzie to pełna weryfikacja, bo nawet wyplywniecie tych wczesniejszych rozmów Morawieckiego ostrzegało przed kolejnymi. A przecież treśc pewnie Morawiecki sobie przypomniał zawczasu.


@szurszur: Idzmy dalej w tym absurdzie:
Lotos i Grupa azoty już w czasach PO sponsorowały Kubicę, żeby przykryć ewentualny przyszły wyciek taśm Morawieckiego xDDDD
W życiu bym sobie nie przypomniał że trzy lata temu przy wódce tak skomentowałem kwestie sponsoringu jakiejś dyscypliny sportu.


@graf_zero: Przypomniec nie, ale ludzie Morawickiego na pewno po wycieku pierwszej tasmy przegladneli dokladnie tresc pozostałych aby przewidziec potencjalne ataki i wypracować sobie strategie niwelowania strat wizerunkowych.
Lotos i Grupa azoty już w czasach PO sponsorowały Kubicę, żeby przykryć ewentualny przyszły wyciek taśm Morawieckiego


@erb0: Przeciez to zupełnie nie pasuje. Ja nie mówię, że celowo go zasponsoruja w reakcji na tasmy. Twierdze, że bardzo możliwe, że spotkanie było przyśpieszone.
Twierdze, że bardzo możliwe, że spotkanie było przyśpieszone.

@szurszur: Przecież wszystkie fakty mówią dokładnie odwrotnie.

Spotkanie było OPÓŹNIONE, bo Lotos już w 2017 miał dać kasę na RK i jego starty w Williamsie, tylko ze zostali przebici przez Rosjan.
@erb0: O czy Ty piszesz? Ja wiem że juz dawno o sponsorowaniu Kubicy rozmawiano, bo pisały o tym media. Nie przeczę temu. Nie twierdzę, że decyzja o sponsorowaniu to efekt wycieku taśm.
Aczkowliek możliwe, że zwiekszy jej rozmiary.
@szurszur: nie wiadomo czy mają wszystkie taśmy :) to raz.

A dwa że temat Kubicy to była bzdura, gdyby tak każdym detalem tasm się zajmować bo a nuż wyplynie to morawiecki nic innego nie mógłby robic
@szurszur: Pisze o tym, o czym jest w sumie cały ten temat.
Ty, oraz 99% dziennikarzy jesteście ignorantami w temacie F1 i Kubicy.
A kiedy ignoranci podejmują jakiś temat, to zazwyczaj wyciągają głupie wnioski.

Można Piaseckiego, czy jakiegokolwiek innego dziennikarza, uważać za inteligentnych ludzi,
ale kiedykolwiek taki niby inteligentny dziennikarz, podejmuje temat, w którym mam chociaż trochę wiedzy,
to okazuje się że taki dziennikarz to głupek, któremu nie zależy na informowaniu
@erb0: Nie masz dowodów. Inna sprawa, że i tak moralnie Morawiecki się wyłożył, bo jednak ile nie swoich pieniedzy teraz da nie zmieni tego, że wyrażał radośc z tragedii Kubicy. To, że zasponsorowany Kubica nie ma pretensji nie zmienia tu wiele, a ta sprawa w połaczeniu z wypowiedzią o głupich ludziach wierzących reklamom banków wiele mówi o prawdizwym obliczu Morawieckiego. Jest ono inne niż to medialne.
Nie masz dowodów.


@szurszur: Ty również nie masz na nic dowodów.

Ale różnica jest taka ze jesteś ignorantem w tym temacie, a ja ekspertem,
więc w przeciwieństwie do ciebie, jeśli słyszę że Bielan mówi że to spotkanie było planowane od dawna, a poprzednie planowali w grudniu 2017, to potrafię ocenić czy to jest prawdopodobne, czy koleś zmyśla.

I każdy kto interesuje się RK i F1, powie ci że słowa Bielana mają
Ale różnica jest taka ze jesteś ignorantem w tym temacie, a ja ekspertem,


@erb0: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) w temacie wyliczania średniej i zwrocie VAT z programu 500+ też ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°