Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu śledzę temat zmniejszonych tablic rejestracyjnych, bo powoduje to kontrowersji. Głównie chodzi o ich montaż na autach, w których zmieściłyby się tablice standardowe. Pojawiło się wiele newsów, a wczoraj nawet film na kanale moto doradca, sugerujących że urzędnicy wysyłają pisma aby coś udowodnić, że ITD/Policja będzie sprawdzać a jedynym potwierdzeniem tch wszystkich na to wszystko ma być wklejone zdjęcie z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, skierowane do osoby która otrzymała takie tablice. Ja mam wrażenie, że ludzie ze środowiska motoryzacyjnego mają mały ból czterech liter i powielając te wątpliwe informacje próbują zniechęcić ludzi do brania tych tablic zmniejszonych.

Jako ciekawostkę jeszcze dodam, że można rozróżnić kilka przypadków w odniesieniu do oceniania zdjęć z tablicami zmniejszonymi.
Jeżeli auto jest "europejskie" i ma estetycznie zamontowaną tablicę zmniejszoną (brak starych otworów, ładna ramka) to:
Zwolennicy mówią, że wygląda dobrze,
Przeciwnicy mówią, że wygląda źle
Jeżeli auto jest "europejskie" i ma nieestetycznie zamontowaną tablicę zmniejszoną (stare otwory, duża ramka itp) to:
Zwolennicy mówią, że wygląda źle
Przeciwnicy mówią, że wygląda źle
Jeżeli auto jest "amerykańskie" i ma estetycznie zamontowaną tablicę zmniejszoną to:
Zwolennicy mówią, że wygląda dobrze
Przeciwnicy mówią, że wygląda dobrze
Jeżeli auto jest "amerykańskie i ma nieestetycznie zamontowaną tablicę zmniejszoną to:
Zwolennicy mówią że wygląda źle
Przeciwnicy mówią, że wygląda dobrze.

Zwolennicy oceniają pod względem estetyki, natomiast przeciwnicy pod względem przeznaczenia rzekomo "amerykańskich" tablic.

#motoryzacja #tablicerejestracyjne

Zdjęcie pochodzi ze strony na fb: Spotted: Tablice Amerykańskie pomniejszone
Pobierz roszej - Od jakiegoś czasu śledzę temat zmniejszonych tablic rejestracyjnych, bo powo...
źródło: comment_UtJCN8DsVDRzOyUIBb9izAfPxot3l0Y2.jpg
  • 17
@roszej: Nikt się nie czepia gdy inwalida korzysta z miejsca dla inwalidów.
Jak nie jesteś inwalidą a parkujesz dla miejsc przystosowanych dla inwalidów to chyba nic dziwnego że ogół ma ból dupy, bo miejsc dla inwalidów jest ograniczona ilość, a dla osoby potrzebującej może zabraknąć miejsca.

Najlepsze że Ci idioci myślą że to wygląda dobrze na tych złomach, dlatego powinno to być weryfikowane.
@Crow7422: aby korzystać z miejsca dla inwalidów trzeba mieć uprawnienia, a do zmniejszonych rejestracji nie.
Na aucie, które wkleiłem wygląda dobrze, chyba że też masz psychiczną blokadę że to tablica "amerykańska"
@roszej: To czy wygląda dobrze czy źle mnie nie interesuje bo każdy ma swoje zdanie na ten temat. Dla mnie to wygląda tragicznie.
Jak później zabraknie blach dla osób które mają auta z USA, wrócą gięte duże blachy, właśnie dzięki takim "tunerom", dla których taka blacha lepiej wygląda na oplu.. Żenada.
Jedyny plus to to że z daleka widać kto jest właśnie inwalidą z wyboru.
a do zmniejszonych rejestracji nie.


@roszej: #!$%@?, wprost z przepisu

jednorzędowe zmniejszone – do oznaczania pojazdów silnikowych posiadających zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej


Czy ta Zafira ma zmniejszone wymiary miejsca na tablicę? Zdecydowanie nie.
@kuraku: "tylko nie #!$%@? bo w ryj dać mogę dać". Miałem na myśli, że inwalida musi mieć grupę, komisję lekarską itp a tutaj nie ma żadnej weryfikacji. Myślisz, że każdy kto rejestruje auto czyta przedtem ustawę i rozporządzenie?
aby korzystać z miejsca dla inwalidów trzeba mieć uprawnienia, a do zmniejszonych rejestracji nie.


@roszej: Trzeba. W dodatku trzeba złożyć oświadczenie we wniosku, więc jak ktoś załatwia mała tablicę a ma miejsce na dużą -- to poświadcza nieprawdę w urzędzie.
@Polinik: ale nie musi być to oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej a jedynie "zwykłe" oświadczenie. Inwalida ma komisję lekarską która nadaje mu uprawnienia w postaci karty. W takim sensie mi chodziło.
@roszej: ztcw składa oświadczenie na piśmie, że jego auto spełnia wymogi z rozporządzenia, czyli oświadcza nieprawdę. Czy w tym przypadku grozi za to odpowiedzialność? Nie wiem, ale mam taką nadzieję.
@roszej: Czyli jak nie ma odpowiedzialności karnej za podpisywanie nie prawidzwych oświadczeń to już wszystko jest ok?
Tablica to nie ozdoba auta. I z pewnością wkrótce przepisy się zaktualizują i będą kontrole czy istnieje zasadność stosowania małej tablicy w europejskim aucie.
@szaremyszki: Tak, to jest właśnie plotka. Na tej podstawie powstało wiele artykułów, a jest to PROŚBA o uzupełnienie dokumentacji, ponieważ osoba nie złożyła takiego podczas rejestracji. Druga sprawa to artykuł 233 w tym oświadczeniu - nie można go tutaj stosować ponieważ akurat w tym przypadku (oświadczenie o zmniejszonym miejscu) nie mają do tego umocowania. Mówi o tym paragraf 6 tego artykułu.
@Crow7422: co do tego oświadczenia to jest dla mnie analogiczna sytuacja jak oświadczenie o braku tablic gdy sprowadzasz auto z zagranicy. Ostatnio musiałem takie złożyć, bo powiedziano mi że to jedyny sposób abym mógł je zatrzymać - tablice były szwajcarskie zarejestrowane na moją osobę w Szwajcarii. Niedługo jadę po auto dla żony i będę mógł je znów użyć - zapłaciłem za nie 60 franków.
jest dla mnie analogiczna sytuacja jak oświadczenie o braku tablic


@roszej: Co? Co ma jedno do drugiego? Jeśli oświadczasz coś co nie jest prawdą to się potem nie dziw jak za jakiś czas będziesz musiał zapłacić za odkręcanie tych nieprawidłowości, plus jakąś karę właśnie za wklepanie ściemy.