Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: każdy ma swoich idoli, Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie” oraz: „Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii”. Na podstawie Biblii obliczył datę końca świata na rok 2060.
@Emerkaes: Równania maxwella to podstawa wszystkiego co ma coś wspólnego elektrycznością, magnetyzmem i światłem - czyli podstawa niemal całej cywilizacji. Oczywiście część z tych równań była już znana w jakieś formie ale zebranie ich razem oraz przedstawienie wzajemnych zależności umożliwiło np stwierdzenie, że światło to fala elektromagnetyczna.
@lakukaracza_: Chyba pomyślałeś, że nie uznaję zasług Maxwella. I w sumie to zdawałem sobie sprawę z tego, że tak to zostanie zinterpretowane. To takie prowo dla beki xD

Maxwell bardzo popchnął rozwój elektromagnetyzmu, komunikacji radiowej i tak dalej, ale to wszystko właściwie sprowadzało się do zestawienia ze sobą dwóch równań z prawa Gaussa, prawa Faradaya i prawa Ampera rozszerzonego o prąd przesunięcia. No i do dojścia do implikacji tych równań, czyli