Wpis z mikrobloga

@Quesedilla_dostojewski Są gdzieś w Europie ale czy w Polsce? Moim zdaniem siedzą póki co w wielkiej Brytanii bo to jeszcze jest etap preprodukcji, logistycznie wygląda to najrozsądniej zważywszy na to skąd są aktorzy i gdzie są plany filmowe netflixa.

Do Polski nie wiadomo czy w ogóle przyjadą a jeżeli już to będziemy o tym na pewno wiedzieć.
@Quesedilla_dostojewski: Bo to jest kostka przemysłowa? Behaton się kładzie przede wszystkim na placach przy fabrykach, parkingach gdzie przewidywane jest spore obciążenie kostki. Jakoś sobie nie mogę wyobrazić, że pewien standard nie występuje za granicą.
@Quesedilla_dostojewski: Nie wiem jak jest w innych krajach, ale to jest najtańsza kostka i się nie dziw, że w Polsce widzisz ją wszędzie ( ͜͡ʖ ͡€) A na zdjęciu to ewidentnie jest jakiś parking, dlatego wysnuwanie wniosków, gdzie są zdjęcia po kształcie kostki to są daleko idące domysły :D Przecież nikt nie położy kostki premium w takie miejsce.
@Quesedilla_dostojewski: no niestety nie wkleję Ci filmiku bo nie mogę znaleźć, ale teraz mają inżynierów z Afryki, a tam wylewa się po prostu cement, po czym za pomocą kratki nanosi płytko wzorek imitujący kostkę brukową. Ładnie i tanio, ale chyba nie praktycznie. To taki żart, bo we Frankfurcie na Menem znalazłem chodnik z kostki brukowej (po drugiej stronie ulicy Senckenberganlage str. nie ma kostki, albo gruby piasek, albo "jednolity" ziarnisty materiał),
@Quesedilla_dostojewski: nie, po prostu przeciągnąłem ludzika na dwa losowe miasta i od razu kostka bauma we Frankfurcie, a w Bremie z początku gorzej. Luksemburg to kostka na części chodnika, reszta asfalt, zwłaszcza wokół drzewek, Tokio to domyślasz się, że najobrzydliwsze rozwiązania z polskich zaniedbanych dzielnic, jakiś beton, asfalt i błoto (serio, jak slumsy w Afryce), Seul - kostka bauma, w Minneapolis znalazłem jeden jedyny chodnik - kostka bauma plus betonowe płyty,
@Quesedilla_dostojewski: w Kopenhadze znalazłem zwykły kamienny bruk, ale mówimy o nowocześniejszych rozwiązaniach, nie przedpotopowych. W Poznaniu koło zamku cesarskiego płyty betonowe plus kostka bauma, ale kwadratowa, ładnie wygląda, ale to to samo. Jeszcze możesz mieć chodniki z polerowanego lastryko, ale na takich już Platon Arystotelesa pod plandeką. Sorry, za zwracanie tyłka, ale google earth jest wspaniałe:)