Wpis z mikrobloga

Ej Mirki z #elektronika wyjaśnijcie coś n00bowi.
Trafiłem na taki schemat testera opampów. Dwóch rzeczy nie rozumiem: skąd na wejściach wzmacniacza ma się wziąć napięcie; i co znaczy uwaga: "Battery Negative should NOT be connected to circuit negative."? To gdzie podłączyć ujemny biegun baterii? Czy to chodzi o to żeby nie łączyć Vin- z VCC- (w trakcie pisania mi to przyszło do głowy)?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kruk: ten tester tworzy z opampa generator, kondensator na wejściu jest ładowany przez wyjście.
A sztuczną masę w połowie między szynami z baterii zrobiono przez dzielnik rezystorowy.
@RicoElectrico: Ale skąd tam się bierze napięcie w że tak powiem początkowym stadium? Całkiem prawdopodobne że ja nie rozumiem zasady działania opampa, ale wystarczy że do wzmacniacza jest podpięte zasilanie żeby pojawiło się coś na wyjściu (bo wtedy wyjście ładuje wejście i tak się już to toczy)?
@Kruk: kondensator zrobi na początku "zwarcie" do masy (póki nie jest naładowany to napięcie na nim jest bliskie 0V) i ta różnica potencjałów miedzy + i - startuje generator.
@MiQ27: Dzięki, wiedziałem że lepiej spytać tu niż na elektrodzie ( ) Ostatnie pytanie: Zasilanie podłączam do takie układu normalnie, tzn. + zasilacza do Vin+ a - zasilacza do Vin- ?