Wpis z mikrobloga

@lukasilestam: Dokładnie, potrzebne jest coś co zamieni CAN-H/CAN-L na CAN TX/RX. Do #due pewnie jest dedykowany shield, ale możesz też poszukać czegoś w stylu TJA1050 lub MCP2551. Są też gotowe moduły CAN <-> SPI, niewiele droższe (MCP2515).
@zenkowik: ok dzięki. a wiesz co może być nie tak że prędkość 125K działa a już 250/500 nie? testowałem na razie na arduino uno + MCP2515 i dlatego zmieniłem na DUE z myślą że coś się zmieni (jeszcze nie sprawdziłem)
@lukasilestam: Jedna szyna może działać z jedną prędkością, więc jeśli działa na 125k to na innych nie będzie. Jeśli jakiś CAN-gateway nie rozgłasza pakietów z szyny silnika na tę na której jesteś, to musisz się wpiąć w inną szynę. Pamiętam że w VAGu wpinałem się do szyny dochodzącej do kostki radia i to była ta z niską prędkością, ale nie pamiętam czy były tam dane z silnika.
@lukasilestam: i jak, masz już dane z silnika? tak jak w sumie zenkowik napisał, najpewniej te bardziej krytyczne parametry wysyłane są z wyższą prędkością na drugiej, niezależnej magistrali.
Przy okazji - jak to dekodujesz? z tego co wiem id i wartość komunikatów CANowych nie są publicznie dostępne i trzeba dużo czasu spędzić na inżynierii wstecznej żeby odkryć co za co odpowiada. No chyba, że znalazłeś na to gotowca w internecie (