Wpis z mikrobloga

1 stycznia 2019 roku kończy się pewna era.Wlasnie tego dnia po 25 latach kończy emisję program muzyczny VIVA.Pewnie większość użytkowników nie kojarzy tego programu, chyba przypadek pod tag #gimbynieznajo
Niemiecki program miał być konkurencja dla europejskiej wersji MTV Europa.Na początku nie mieli łatwego zadania ale w roku 1995 MTV podjęła "fantastyczną" decyzję o wprowadzeniu odpłatności za oglądanie MTV.( Najbardziej zabolało brak ogladnania
programu MTV's Most Wanted prowadzonego przez Ray Cokes). I wtedy rozpoczęł się wzrost popularności programu VIVA razem z muzyką techno i europejskim muzyka dance .A potem chyba wszyscy wiedzą co się wydarzyło: internet , YouTube itd.Nikt już nie chciał czekać godzinę czy dwie żeby zobaczyć swój ulubiony teledysk kiedy można było w parę sekund znaleźć go na necie.
Jak dla mnie początki VIVA to początki Scooter
A więc jako bonus jego pierwszy teledysk z roku 1994 roku...te efekty 3D ...ciekawy czy robione na Amiga?!

Miłej niedzieli i nie zapomnijcie zasubowac mojego tagu #ciekawostkizniemiec

#muzyka #ciekawostkihistoryczne #telewizja
s.....a - 1 stycznia 2019 roku kończy się pewna era.Wlasnie tego dnia po 25 latach ko...
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spokojnie_to_ja: Oj tak. Prócz Vivy i MTV był jeszcze francuski kanał puszczający techno 24h, słuchałam go na pierwszym roku studiów zamiast kawy na etapie 3 zarwanej nocy non stop. To trudno nazwać muzyką, działało raczej jak mantry. ;) Normalnie techno nie słuchałam, ale na Vivie leciały różne rzeczy, przynajmniej na początku, potem nie wiem.
@spokojnie_to_ja: Właśnie na niemieckiej Vivie poznałem Evanescence, Nightwish, Within Temptation, Linkin Park, którzy to towarzyszą mi do dzisiaj. Do tego oczywiście można dorzucić Scootera, Nu pagadi, OOmph, The Rasmus, nawet tego niemieckiego rapera z maską czaszki, crazy froga i Schnappiego. Był taki program a'la 30 ton ale bez lektora i z całymi utworami i #!$%@?łem, się jak "Bring me to life" albo "Going under" spadało z pierwszego miejsca na rzecz czegoś