Wpis z mikrobloga

Pamiętacie giełdę DX EXCHANGE?
Trochę to dziwne. Pół roku temu było głośno kiedy się uruchamiała. Pierwsza giełda krypto wspierana przez NASDAQ. Jeszcze przed uruchomieniem zebrała 500 000 zarejestrowanych użytkowników... i cisza.
Pierwsza giełda niby dla Wall Street, miała tak dużo namieszać i do dziś sobie śmiga w ciszy jakby nie istniała. Nigdzie nie widać jaki ma volumen, na coinmarketcapie nawet nie jest wymieniona. Od wielkiego uruchomienia, nic nie wiadomo o tym, trochę to dziwne.

Giełda mocno nastawiona na fiat i wiele rynków a przede wszystkim Azjatyckie. Japonia, Chiny (!), Korea. Nawet filmiki niektóre w ich językach robią ()
Nawet gdyby nie byłą wielkim sukcesem to siłą rzeczy jakiś znaczący vol powinna mieć...
Taka jakby poza całym rynkiem.

Mają dziwną strukturę fee, zachęcającą do rejestracji nowych, małych traderów: https://dx.exchange/fees/
Obroty do 50k euro miesięcznie masz zero fee. Powyżej tego pułapu masz najwyższe fee, które wraz ze wzrostem obrotów znowu spada:

Up to € 50,000 Free
€ 50,000 - € 100,000 0.2%
€ 100,000 - € 250,000 0.15%
€ 250,000 - € 500,000 0.1%
€ 500,000 and more… 0.05%

Konto twitterowe mocno aktywne, ale społeczności mało na nim: https://twitter.com/dxdotexchange
Podobnie konto YT: https://www.youtube.com/channel/UCdUobDuR5bQBnPNGm_C_jeA/featured

Ktoś ma na tym konto? Wie ktoś coś o tym? Giełda widmo a powinna być istotna ze względu na wsparcie regulatorów, fiaty i wiele rynków. Muszę przyznać że design miała bardzo ładny, nowoczesny, ale zupełnie odbiegający od surowych klasycznych platform finansowych.

@dla_zabawy: Ty powinieneś coś o tym wiedzieć a jeśli nie, to się dowiedz ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kryptowaluty #bitcoin
cyberpunkbtc - Pamiętacie giełdę DX EXCHANGE?
Trochę to dziwne. Pół roku temu było g...
  • 9
@dla_zabawy: W zasadzie z tym fee to dziwne z perspektywy scamerskich giełd. U nich to bardzo logiczne. Nie mogą jak reszta zwiększać płynności botami, podnosić volumenu. Taka giełda na starcie ma lipę, bardzo niska płynność a ta zniechęca nowych i kółko się zamyka... Na zwykłych giełdach krypto to nie problem a u nich, duży. Widać różnicę. Ciekaw jestem jak tam kurs się zachowuje względem reszty rynku.
@dla_zabawy: Wiem o tej opłacie, ale chyba w dwa tygodnie jeszcze przed startem zarejestrowało się 0,5mln osób. Do tej pory powinno być więcej.
No i ta opłata nie jest przecież duża, jeżeli ktoś isę ma zmieścić w pułapie 50k euro/ miesiąc obrotu i brak prowizji za trade. Za zero fee dużo więcej by zaoszczędził w miesiąc niż wynosi to 10E.
Poza tym to miało być dla Wall Stereet, grubych obracających milionami...
@dla_zabawy: Oczywiście, wiem ale to nastawione na ludzi którzy handlowali całe życie na regulowanych rynkach. Dla nich nic niezwykłego. Nie twierdzę że to musi mieć masę użytkowników i wielkie obroty, tak czy inaczej kompletnie zero wglądu. Nie wiadomo nic, jakby nie istnieli... Żadnego voluemnu nic nie wiadomo
@dla_zabawy: Ja sam uważam że np grubi z CBOE itd wybrali już bitmex. Przecież kontrakty bezterminowe są dużo wygodniejsze niż ich szajs. Tam jeszcze wieszają im handel jak cena mocno skoczy. BitMex dużo lepszy. No i nie trzeba płacić podatków, tzn. można ukryć zyski w przeciwieństwie do ich regulowanych szajsów.
Nie wiem co może kogoś trzymać przy ich kontraktach, kiedy jest BitMex bez żadnego KYC