Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane mam problem.
Wynajmuje mieszkanie na czas okreslony do wrzesnia 2019.
Własnie poinformowałem właściciela mieszkania ze chciałbym sie z niego wyprowadzić z dniem 31.12.2018.
Najmujący mieszkanie własnie do mnie dzwonił i informuje mnie, ze umowy podpisanej na czas określony nie mogę zerwać przed jej końcem.
Nie uśmiecha mi sie oplacanie 2 mieszkan w tym czasie.
Czy jest jakiś inny sposób na załatwienie tej sprawy niż czekanie do końca trwania umowy ?
Miał może ktoś kiedyś podobną sytuacje ?

#mirkopomozeboktoinny #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #trudnepytania
  • 18
No dobra ale to ze sie wyprowadze to jedno, ale drugie ze na umowie jestem zobligowany przecież placic czynsz do konca wynajmu. Niekoniecznie jest to rownoznacze z mieszkaniem w nim
@wojciech-ko: > Sprawa z tym ze nie moge wypowiedziec umowy podpisanej na czas okreslony wynika z jakiejstam ustawy ktora znalazlem w necie

nie z jakiejś tam ustawy tylko z kodeksu cywilnego ;) art. 673 paragraf 3. Tzn. można wypowiedzieć, jeśli zawarto te możliwość w umowie.
Sprawa do prawnika nie na wykop wydaj te 50 czy 100 plnow a być może oszczędzisz dużo więcej. Najwyżej zaproponuj właścicielowi zmianę umowy na piśmie za obopolna zgoda żeby podnajac i tyle.
na tej umowie nic nie pisze jakie sa konsekwencje finansowe jesli zlamiesz


@ArribaArriba: No wlasnie nie ma, nie planowalem przeprowadzki bo siedze juz tutaj prawie 5 lat ale z roznych nieprzewidzianych okolicznosci musze to mieszkanie jednak zmienic
@wojciech-ko nie możesz wypowiedzieć takiej umowy, jeśli w jej treści nie ma przypadków, w których moze ona zostać wypowiedziana. Mozesz taką umowę rozwiązać za porozumieniem stron, albo znaleźć kogoś na swoje miejsce. Jeśli przestalbys placic to właściciel pozwalby Cie I wygrałby.
@wojciech-ko: Właściciel ma rację. Natomiast w ramach ciekawostki, są przesłanki, które umożliwiają najemcy wypowiedzenie umowy najmu przed końcem jej trwania, np. powody zdrowotne (o zdrowiu psychicznym też mowa).

>Ustawodawca przewidział jeszcze jedną przesłankę dla wypowiedzenia Umowy w związku z wadami. Mianowicie zgodnie z art. 682 KC, jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu Najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych to Najemca może wypowiedzieć najem bez
@aleteior: masz racje, ale powody zdrowotne musza wynikac z WADY mieszkania. Najpierw musialbys znalezc wade mieszkania ktora powoduje ze masz problemy psychiczne. Nie jest to takie proste XD