Wpis z mikrobloga

Tak dla przypomnienia - przedstawiam pana Piotra Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (czyli głównego organizatora imprezy), koordynatora ONR Mazowsze, w najlepszej formie oratorskiej.

Ze szczególnymi pozdrowieniami dla tych, którzy z uporem twierdzą, że problemy na MN robi "tylko kilku idiotów", a przemawiający faszyści nie wiadomo skąd się wzięli i stanowią margines.

#polityka #marszniepodleglosci #bekaznardowcow #bekazprawakow #patologiazmiasta #onr
Andreth - Tak dla przypomnienia - przedstawiam pana Piotra Bąkiewicza, prezesa Stowar...
  • 27
@Jebwleb: Bądźcie grzeczni, to nic nie będziemy blokować. Będziemy sobie spokojnie obok. Jeśli natomiast przywleczecie krzyże celtyckie i inny rasistowski i faszystowski szajs, no to nie ma rady. będziemy blokować. Oczywiście się nie uda (nie mam złudzeń co do naszej liczebności, a i policja zapewne będzie miała coś do powiedzenia), ale zaprotestować musimy. Nic osobistego.
@Jebwleb: Jestem Polką i warszawianką i mam prawo protestować przeciwko urządzaniu faszystowskich pochodów przez środek mojego miasta. Jeśli to cię prowokuje do pobicia mnie, to jest twój problem, a nie mój.

Niedawno uczestniczyłam w marszu w sprawie liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, kontrmanifestantów było sporo, były nawet próby blokady i wiesz co? Nie miałam cienia pokusy, by kogoś pobić, nawet jak wrzeszczeli o mordercach i nazistach. Ba, sądząc po zachowaniu, nikt z uczestników
@Andreth: Masz prawo prostestowac w ramach prawa.
Narodowcy maja prawo sie zrzeszac w partie i urzadzac marsze wedle tego samego prawa, zasad demokracji i wedle zapisow konstytucji.
Ale to jakims dziwnym trafem ty i tobie podobni, ktorzy mordy sobie demojracja i konstytucja wycieraja chcecie narodwcom odebrac ich prawa gwarantowane przez konstytucje i bedace czescia demokratycznego spoleczenstwa. Takie z was male wredne faszystkwskie wszy nielepsze niz narodowcy.
Mam nadzieje ze sie na