Wpis z mikrobloga

Otrzymałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytania odnośnie polityki prywatności. Całość to temat na oddzielny wpis ale zainteresowało mnie jedno zdanie.

Spółka posiada adresy IP przyporządkowane do aktywności (logowania, dodane komentarze), jednak informacje te nie pozwalają na zidentyfikowanie osoby fizycznej tj. nie stanowią one danych osobowych w rozumieniu RODO.


Skoro adresy IP z aktywności nie pozwalają na zidentyfikowanie osoby fizycznej, to w jaki sposób identyfikują multikonta? Często w uzasadnieniu bana podają loginy. Czyli jednak potrafią zidentyfikować osobę fizyczną... Ktoś tu kręci...

#wykop #afera #rodo #moderacjacontent
  • 10
@L3stko: IP akurat słabo nadaje się do identyfikacji multi. A co do tego jak to robią ... to jest kilka możliwych sposobów, np. zapisywanie sum MD5 z wstawianych obrazków i badanie czy taka sama suma MD5 pojawiła się w jakimś zbanowanym multi :) To samo dotyczy wstawianych na wykop adresów URL do artykułów, filmów i obrazków. No i do tego dochodzi jeszcze wszystko co można pobrać z przeglądarki.