Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawa sytuacja. Studio Aliens Games (które nie ma swojej strony internetowej i ciężko jakiekolwiek informacje o nich znaleźć w sieci) mające pochodzić z Ukrainy wypuszcza "grę" The Cost of Freedom opowiadającą o obozie w Auschwitz. Bardzo kontrowersyjną grę, bo można w niej wcielić się zarówno we więźnia, jak i strażnika obozowego. Sama gra wygląda bardzo słabo, graficznie wygląda jak sprzed 15 lat, więc moim zdaniem to jakaś prowokacja. W komentarzach pod tym filmem, i podobnymi które można znaleźć na YT po wpisaniu tytułu juz rozgrywają się wojenki między Polakami, Rosjanami i Ukraińcami. Ciekawe, że film pojawił się w sieci kilka miesięcy temu, a o sprawie zrobiło się głośno teraz. Wołam @szurszur @Aryo coś więcej Wam wiadomo na ten temat?
#rosja #ukraina #ruskapropaganda
  • 10
Wołam @szurszur @Aryo coś więcej Wam wiadomo na ten temat?


@sielkunczik: Pisałem już o tym. Dałeś sie częsciowo nabrac na fejka podobnie jak poseł Kukiz 15, który nakrecił afere.
Bo filmik, który dodałeś to trailer gdy, ale z nałożoną piosenką. Zrobił to jakiś troll robiacy filmiki z Kononowiczem i właśnie to te zwroty ''polskie obozy koncetracyjne'' i ''polskie psy'' wywołały oburzenie, bo zgłaszajacy sprawe do prokuratury ludzie nie potrafiący w internety
@szurszur: w Rosji tego fejka już ogłoszono jako przykład rozrostu nazizmu na Ukrainie ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda tylko że duże media nie podłapały bo bym miał bekę
szkoda tylko że duże media nie podłapały bo bym miał bekę


@Aryo: Podłapały, ale w kwesti ''poslkich obozów'' mniej się nabrały niz polskie. jedynie kłamały, że gra wyszła.

@sielkunczik: No pisza o tym, że jest wiele gier z przemocą w tym podają jakś z możliwością zabijania jeńców. Czesciowo mają rację, bo atak na grę jest podsycany medialnie i propagandowo, a bez tego nabrania sie na fejka pewnie nie byłoby takiego