Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens kontroli biletów, gdy kontroler nosi oczojebną kamizelkę widoczną ze stu metrów? Jak na moje to gapowicz widząc kanara na przystanku nie wsiada, a jadąc i widząc kanara chcącego wejść wysiada i jedzie kolejnym. Pomijając jakieś tuzy intelektu grzebiące w telefonie, zamiast obserwować otoczenie to się przecież sprowadza do gnębienia tych którzy za komunikację miejską zasadniczo płacą, ale nie są świadomi tego, że już jechać nie mogą bo bilet stracił ważność, czy nie mają dokumentu do ulgi. Może ktoś widział bezpośrednio takie kontrole, albo nawet sam był tym kontrolerem i jest w stanie podzielić się swoimi odczuciami?
Taguję #lodz bo nie spotkałem się z czymś takim w innych miastach.
#komunikacjamiejska #kanary #autobusy #tramwaje
Bolszoj - Jaki jest sens kontroli biletów, gdy kontroler nosi oczojebną kamizelkę wid...

źródło: comment_1Kios0bYZNLo4zDyWTlsVJcWAmEBgWbc.jpg

Pobierz
  • 49
Jak na moje to gapowicz widząc kanara na przystanku nie wsiada, a jadąc i widząc kanara chcącego wejść wysiada i jedzie kolejnym.


@Bolszoj: Głównym celem kontroli biletów NIE JEST łapanie gapowiczów. A już zwłaszcza celem nie są recydywiści.

Celem jest skłonienie "praworzadnych pasażerów" do regularnego kupowania biletów.
Zwiększenie widoczności kontrolerów powoduje że mocniej oddziałują na tych uczciwych.
@Bolszoj już dawno nie noszą tych kamizelek, sam czas ich używania był niewielki, ponieważ wcale nie poprawiło to jakości kontroli, a dużo osób widząc ludzi z lub w kamizelkach jechało innym tramwajem czy autobusem, więc tak czy tak nie kasowali biletów.

Tu nikt nikogo nie gnębi za opłacenie przejazdu, raczej zwraca się uwagę na ludzi, który nie widzą problemu w jeździe na gapę, bo przecież "on nikogo nie okrada, a głupi #!$%@?
Chyba sobie żartujesz. Nie spotkałem się z przypadkiem takiej cudownej wspaniałomyślności.


@DingleBerry: No niby nie, ale jak się przejdziesz do siedzimy MPK,ZTM,CHWDP czy jak to tam się u ciebie zwie i jak pokażesz że kupujesz miesięczny regularnie od x czasu to potrafią umorzyć karę.
@Bolszoj ale oni już raczej od dawna ich nie noszą, a przynajmniej jeżdżę już któryś rok i nie spotkałam ich tak ubranych, wręcz przeciwnie, wsiadają, wyglądają normalnie, czasami nawet chwilę jadą i dopiero po 2 przystankach wstają i proszą o bilety do kontroli
Na ukrainie bilety sprzedaje konduktor, więc zeby jechać bez to musiałbyś mu odmówić zakupu mówiąc to w twarz bo podchodzi do nowych wsiadających :) kanarów nie potrzeba
Zaloze sie ze nawet w tych kamizelkach lapali gapowiczów. W dobie mozliwosci zakupu przez komórkę nadal są łapani młodzi ludzie niewykluczeni cyfrowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bolszoj: Widze że kolega ma problem z myśleniem.

Chodzi o to żeby skończyć ze złym wizerunkiem "kanara". W Krakowie kontrolerzy są elegancko ubrani, nawet jak stoją na przystanku to zawsze legitka na wierzchu, tak żebyś wiedział że będzie kontrola i jak nie masz biletu no to lepiej nie wsiadaj.

W czym to pomaga? Jeżeli osoba bez biletu widzi takich ludzi to od razu z tramwaju / autobusu wychodzi, albo w ogóle