Wpis z mikrobloga

#bardzoamatorskaastrofotografia Postępy są niewielkie, ale co mi tam, pokaże wam bo ciesze się jak chory umysłowo do tych kropek namalowanych w pejncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fota u góry:
12x30s dalej nie mam tego elektrycznego dynksika do obsługi trybu BULB i automatycznego strzelania
10 darków
ISO 1600
55mm kitowy obiektyw

Fotka po prawej na dole:
32x30s
ISO 3200
55mm

Zdjęcia lustrzanką Sony STL-a58 mam wrażenie, że za dużo tego niebieskiego tworzy i ciężko mi prawidłowe kolory ustalić w gimpie. Czytałem, że dużo lustrzanek SONY w astrofotografii ma z tym problem. No ale nic, taką mam od dawna i z tym będę dalej rzeźbił.
#astrofotografia #astrofoto #zainteresowania #fotografia
Pobierz I.....j - #BardzoAmatorskaAstrofotografia Postępy są niewielkie, ale co mi tam, pokaż...
źródło: comment_Xrj0YSYsS3QV1u1aw7aYAqzGd4qg0yVe.jpg
  • 27
@Imnotokej: bardzo fajna zajawka! jedyne co mogę powiedzieć to tylko to, że astrofotografia jest baaardzo techniczna i nie nadrobisz tutaj artystyczną wizją za bardzo - jeśli chcesz robic fotografie które naprawdę są genialne to masz dwie opcje, albo nauczysz się mocno w Photoshopa i będziesz malował te niedoskonałości albo zainwestujesz w sprzęt do tego stworzony. Ale szanuję za pozytywną pasję i pozdro!
@rpgfan: Oczywiście muszę się z Tobą zgodzić, jednak nie zapominajmy iż najważniejsze w jakich kolwiek zdjęciach jest to by sprawiało to radość autorowi. Jeszcze jeśli chociaż komuś się to podoba to już w ogóle super.
Druga sprawa jest taka iż zdaje sobie sprawę z niedoskonałości tego zdjęcia, ale los tak chciał iż od samego początku pokazuje tutaj moją drogę w astrofotografii. Jeśli ktoś będzie również chciał się tym zająć to będzie
Można poszczególne zdjęcia w pełnej jakości? I najlepiej jakbyś napisał pełny setup (aparat + obiektyw+montaż) Co do kolorystyki to może magenta jest problemem, pobaw się kolorem selektywnym czy jak się tam nazywa ta opcja w gimpie. Flaty warto robić ale możesz je odjąć nawet w obróbce, bardzo łatwo się je robi przez Pixinsight LE, jest to mały, darmowy i przyjemny program do obróbki astrofoto. Choć oczywiście taki flat odejmie jedynie winietę a
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy dzięki! A jaki to jest pilot taki żeby był porządny? Już czytam co to ten amp glow. Nie wiedziałem ze więcej klatek redukuje szum :o To mam jeszcze pytanie, prawe dolne zdjęcie to fragment drogi mlecznej i tam przecież powinno być więcej kolorów. Jak to wydobyć? Więcej klatek/dluzsze czasy?
Co do pilota to ja akurat kupiłem taki prawie najtańszy, mówię oczywiście o pilocie programowalnym a nie wężyku spustowym. Faktycznie kabel sztywnieje na mrozie i pękła guma z kabla przy samym pilocie ale wystarczyło zalać klejem i obwiązać izolacją i już działa mi od roku a jak za cenę 80/90zł to niema co narzekać, zależy na jaki trafisz :) Szum także można usuwać podczas obróbki i jest to powszechne jednak jest to
@Imnotokej: Porządny pilot kupisz, kiedy nie zdecydujesz się na najtańszy :) Za zapłaciłem ostatnio ok 150, oczywiście jest to pilot z interwałometrem. Aputure chyba. Oczywiście jest to zamiennik, bo oryginalny Nikona chyba 600 pln kosztuje, trochę przesada. Kup sobie w markecie rzepę i przyklej ją na statywie. Jak zamocujesz na sesji kabel do nogi statywu, nie będzie się bujał i nie pęknie Ci guma xD jak @matka_blendziora Co do DM, to
@matka_blendziora: @kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: Panowie, wybaczcie że tak zaniemówiłem, ale nim wykrzesam z siebie coś mądrego to muszę sobie teraz tą dawkę wiedzy poukładać nim zadam mądre pytanie a nie takie na które znajdę łatwo odpowiedź choćby nawet w moim zasobach umysłowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matka_blendziora: Zdjęcia oczywiście w RAW ale ostrzę z pomocą LiveView dodatkowo na jakiś słabych odległych światełkach bo kierując obiektyw w stronę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Imnotokej: nawet przy maksymalnym powiększeniu LV nie widzisz żadnej gwiazdy? Nie wiem jak to wygląda z live view w Sony ale raczej na powiększeniu powinno coś być widać ok jasności 1 mag :) Spróbuj jeszcze raz przy kolejnej sesji foto bo ostrość może się minimalnie różnić między gwiazdą a odległej latarni itp. przy gwieździe masz pewność co do punktowości światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)