Wpis z mikrobloga

Dlaczego ForzaNuova to faszyści?


@toshie:

Nowa Siła (Forza Nuova) została założona przez Roberto Fiore - człowieka który został skazany za działalność w organizacji terrorystycznej odpowiedzialnej za zamach w Bolonii, w którym zginęło 85 ludzi, a ponad 200 zostało rannych.


Przed wyborami europejskimi w 2004 Nowa Siła weszła w skład bloku wyborczego Alternatywa Socjalna, skupionego wokół Alessandry Mussolini, wnuczki dyktatora Benito Mussolini.
Pobierz prawarekasorosa - > Dlaczego ForzaNuova to faszyści?

@toshie:

 Nowa Siła (Forza ...
źródło: comment_JRiqLkN8imUAh3HXIM1nFJMU50m1xJMn.jpg
@toshie: Forza Nouva raczej nie trzeba tłumaczyć, bo sami nazywają się faszytami którzy czerpią ze spuściny Mussoliniego, a jak tego by Ci było mało to zawsze może poczytać o Fiore i Bolonii ;)

Co do ONR to poniżej masz deklaracje programową:

4. PAŃSTWO ORGANIZACJĄ POLITYCZNĄ NARODU
Państwo polskie jest emanacją zbiorowej woli Polaków. Państwo jest organizacją polityczną Narodu służącą pełnemu i wszechstronnemu rozwojowi członków Narodu oraz zabezpieczeniu interesów narodowych. Państwo polskie,
@prawa_reka_sorosa: podkładając inne osoby to Pis to komuniści bo mają w szeregach ziomeczka który wtedy był sędzią czy prokuratorem?
raczej byś musiał się powołać na obecną działalność tej Forza Nova a nie na to że jej szef 40 lat temu działał w organizacji uznanej za terrorystyczna albo że w boku wyborczym mieli wnuczkę Musoliniego.
SLD powinno być zdelegalizowane jako partia komunistyczna bo wystawili córkę Jaruzelskiego?

Przy czym możliwe że ci goście
@prawa_reka_sorosa: Czytałem Wiki. Alternatywa Socjalna to partia nacjonalistyczna, nie faszystowska. Kim był dziadek pani Mussolini nie ma tu nic do tego.

Póki co argument Roberta Fiore wydaje się całkiem sensowny, ale tylko jako swego rodzaju poszlaka. Chciałbym dowodu na to, że ForzaNuova teraz jest faszystowska. Nie, że ich założyciel kiedyś był w organizacji terrorystycznej.

Rozumiem, że w zdjęciu które założyłeś chodzi Ci o celtyk. Ale ten argument jest dość "rozmyty" bo
@toshie: Ja widzę w tej deklaracji ONR mix faszyzmu i nazizmu, jeśli Ty tego nie dostrzegasz to juz nie mój problem.

Co do FN łap film ;) jak nie znasz włoskiego to możesz sobie włączyć napisy
wanghoi - @toshie: Ja widzę w tej deklaracji ONR mix faszyzmu i nazizmu, jeśli Ty teg...
@toshie: poczytaj debilu #!$%@? o zalozycielu onru. Porownaj program onru, juz ci zreszta leniwcu ktos wkleil, z programem faszystow wloskich i dopiero odpytyj innych, bo gowno wiesz, a kozaczysz.
@toshie: porównaj sobie do deklaracji nazistowskich i faszystowskich, dobrym krokiem będzie też zaznajomienie się z filozofią księdzy Tiso oraz manifestami Christus Rex ;)
@toshie: Wrzucął ktos juz filmik z ich pikiety gdzie przyznaja się, że są faszystami.
Rozumiem, ze jak nie maja w nazwie to znaczy ni sa faszystami? Hui tam wiadome pozdorwienie albo nawet imprezka ze swatyką czy wysmeiwaniem się z mordów w Auschwitz?
@wanghoi: Póki piszesz tylko "porównaj sobie", "jeśli nie widzisz to Twój problem", żadnych argumentów. Chciałbym, żebyś mi pokazał konkretnie dlaczego dla Ciebie to są faszyści. Wybacz, ale mam wrażenie, że póki co uciekasz od odpowiedzi zamiast wskazać konkretnie.