Wpis z mikrobloga

@CloudNeine: O co chodzi z tą cegłą?
Zazdroszczę zaawansowania prac :) projekt bardzo prosty, rozumiem, że energooszczędność to był priorytet?
Jakie bloczki są użyte? Jakie będzie ocieplenie? Ile wg. wyliczeń ma wynosić U scian?
@Nivele: taniej nie znaczy lepiej ;)
@Nivele: poprostu lepiej mi się podoba.
@ThorPL: w projekcie tam gdzie jest cegła był szalunek i beton projektant a zarazem kierownik zgodził się na wykonanie takie jak widać, chłopaki którzy murowali nalegali na tego typu rozwiązanie. Ściana to h+h klasy 600 plus styropian mam już zakupiony 200mm 0.031 :)
@ThorPL: sam stoję przed tym wyborem, w projekcie mam dachówkę ale raczej zmienię na blachę bo nic mnie jeszcze nie przekonało żeby tego nie robić. Mniejsza waga to i odchudzona więźba, tańsze materiały, tańsza robocizna, wystarczy na zainwestowanie w lepszą blachę, która dlugo wytrzyma i jeszcze zostanie. Efekt wizualny? I tak pół dachu będę miał przykryte panelami fotowoltaicznymi. Poddasze nieużytkowe wiec hałas od deszczu też mi niestraszny. Co jeszcze przemawia za
@Nivele: ja za mayer holsena dachówkę czyli mercedesa wśród dachówek plus pełne rynny blachy na obróbki zapłaciłem 21k za dobra blachę by wyszło około 16k, kwestia gustu. Na więźbie napewno sporo by zostało przy blachodachówce
@CloudNeine: hmm całkiem to ciekawie wygląda, 06, 07, 08 i 12 to rozumiem pokoje? 04 pomieszczenie gospodarcze/kotłownia?
Nie myśleliście jednak o dwóch łazienkach przy tylu pomieszczeniach?

Jak ogólnie cenowo wypada stworzenie takiego projektu indywidualnego?
@CloudNeine: Kilka pytań, będę wdzięczny za odp :)
1. Planujesz podłogówkę?
2. Jaka pompa ciepła? Powietrzna czy gruntowa? Jeśli gruntowa to pionowa czy pozioma?
3. Ile planujesz przeznaczyć na pompe ciepła? Słyszałem już tak różnice w kosztach za instalacje całą że nie wiem w co wierzyć
4. Czym jest ta lodówka od pompy (pierwszy raz widzę/słyszę)?
5. Masz pomysł na jakieś awaryjne ogrzewanie na wypadek gdyby odcięli Ci prąd na jakiś
@Fudgehog:
1. Tak 100% podłogówki plus jeden grzejnik "drabinkowy" w łazience
2. Pompa ciepła powietrzna model Panasonic Aquarea 7kW, koszt całej kotłowni z przygotwaniem CWU bez podłogówki 25k PLNów, 7 grudnia montaż także będę mógł niedługo coś powiedzieć więcej
4. Nie no to jest cały ten zbiornik na CWU przy pompie ciepła a bardzo często stoi on poprostu jak lodówka a nie jest powieszony jak standartowy bojler :P
5. Pomysł na