Wpis z mikrobloga

#szachy #lichess

Właśnie skończyłem samouczek i dostałem w ciry w pierwszych partiach. Czy jest jakiś Mirek lub Mirabelka, który/a ma trochę więcej doświadczenia i chciałby/a pomóc wejść w świat tej królewskiej gry? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
@Ragnarokk: pewnie tak będzie - póki co jeszcze w ogóle nie potrafię wyprowadzić żadnej "strategii", ale jak zacząłem dzisiaj grać to sam nie wiem kiedy minęła godzina :O
@geuze tam jest nauka, zadania szachowe one po 20 nie rozwiazanych sie dostosuja do twojego poziomu (tak mysle) #szachy i sobie z 100 rozwiaz, potem pograj a potem rozwiaz z 1000, szachy to taka dyscyplina w ktorej dlugo nie widac efektow.
szachy to taka dyscyplina w ktorej dlugo nie widac efektow.


@zulik: ciekawe czy mi starczy cierpliwości, zadania szachowe są spoko, ale po kilku dniach samych zadań mi się już trochę znudziło ( ͡º ͜ʖ͡º)
@geuze mi po 5 sie juz nudzi :-) wyobraz sobie ze sa to dla ciebie przygotowane gotowe pozycje w ktorych mozesz uzyskac przewage. Wkrotce uswiadomisz sobie, ze albo bedziesz gral slabo srednio), "jak kazdy", albo bedziesz musial w to wlozyc MASE pracy, ja gram codziennie, rozna ilosc parii (malą) i troche zadan. Moim celem jest 1800, moze 2000 to jest zdaje sie pierwsza kategoria. A na lichess jeszcze mniej.:-)