Wpis z mikrobloga

@ediz4: WOT nie nadaje się do walki z wyszkolonym przeciwnikiem, tylko idiota wysłałby do przejęcia obcego terytorium żółtodzioby, którzy nie brali udziału w walce choćby w Syrii. Ale za to inny idiota wymyślił, że tacy dadzą radę nas obronić xDDD Natomiast zamieszki, to akurat WOT może tłumić, cywilów na pewno spacyfikują. Bo do zawodowych żołnierzy nie mają startu. To nie te czasy by chwytać za kosę i urrraaaaa. Wojny już się
@xandra: No tak bo Ruscy to mają wszystkich wyszkolonych i doświadczonych a w Syrii już przeszkolili miliony.

Bo do zawodowych żołnierzy nie mają startu. To nie te czasy by chwytać za kosę i urrraaaaa. Wojny już się tak nie prowadzi....

To też śmieszne. Czy się będzie różnił starszy szeregowy piechoty od żołnierza WOT-u po przejściu całego szkolenia? W zasadzie niczym. Masz jakieś upośledzone widzenia zasadniczej służby. Znasz jakiegoś żołnierza z mniej
@ediz4: Powiem ci czym. taki amator broni jest szkolony przez 4 miesiące w ciągu TRZECH lat. Ty myślisz, że oni będą cię bronić? Myślisz, że nauczą się obsługi sprzętu, różnego rodzaju broni i pojazdów jakie zdarzy im się być może zdobyć? Teoretycznie mają być wsparciem, istnieją prawie dwa lata i jeszcze nigdy się nie przydali, a były okazje, choćby usuwanie skutków nawałnic. Poza tym mam rozum, którego najwyraźniej brakowało temu, który
Powiem ci czym. taki amator broni jest szkolony przez 4 miesiące w ciągu TRZECH lat. Ty myślisz, że oni będą cię bronić? Myślisz, że nauczą się obsługi sprzętu, różnego rodzaju broni i pojazdów jakie zdarzy im się być może zdobyć?


@xandra: A Ty myślisz że losowy żołnierz zawodowy piechoty się uczy kierować różnego rodzaju sprzętem? Losowy żołnierz dostaje swoją broń, uczy się taktyki, obsługi sprzętu który jest w jego pododdziale. A
@xandra: Masz rację, że WOT wyszkolony nie jest. Nie są to jednostki "doborowe" ale jak popatrzeć jak niewyszkoleni pasztuni, talibowie i zwykli wieśniacy w Iraku czy Afganistanie potrafili napsuć krwi Amerykanom, to mogą się przydać. Za cyngiel w ręcznej wyrzutni rakiet potrafi byle debil pociągnąć.
@ediz4: Oni nawet tyle nie będą potrafili. Jak była obowiązkowa służba wojskowa, to przynajmniej przez dwa lata ich szkolili. A nie 4 miesiące i to na raty. Podejrzewam też, że jakiś granatnik czy inne działo jednak taki piechociarz by ogarnął. To jest poroniony pomysł.

@solo_ta: Powinni dofinansować wojsko, a nie cywilom dawać broń do ręki. To nie czasy partyzantki.
Oni nawet tyle nie będą potrafili. Jak była obowiązkowa służba wojskowa, to przynajmniej przez dwa lata ich szkolili. A nie 4 miesiące i to na raty. Podejrzewam też, że jakiś granatnik czy inne działo jednak taki piechociarz by ogarnął. To jest poroniony pomysł.


@xandra: Widać że nie byłaś w wojsku. Ja byłem. Obowiązkowa służba wojskowa to 2 miesiące szkółki i 7 miesięcy życia koszarowego. A czym było życie koszarowe - raz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: w razie W mam nadzieję, że zgłosisz się na ochotnika do najbliższego WKU i będziesz bronić Polski. Pokażesz żółtodziobom jak należy walczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ediz4: Ale przynajmniej mieliście obycie z bronią.

@Domagoj: Czemu mam bronić Polski? Korupcja i nepotyzm, kiecoki robią co chcą, każda państwowa instytucja próbuje cię uwalić, służba zdrowia to koszmar, do tego Grażyny i Janusze na moim garnuszku, wystarczy że się będą rozmnażać, pensje śmieszne, już obcokrajowców ściągają, ale wypłat nie podniosą, ceny jak na zachodzie. O taką Polskę mam walczyć?
@xandra: Jakie obycie z bronią . W ciągu całej służby strzelałem może 10-12 razy. Ci z Wot-u raz- dwa to pobiją. Oprócz tego składanie - rozbieranie różnych typów broni ale to z racji pełnionej funkcji. Po roku służby będą mieli większe "doświadczenie" ode mnie bo tam nie marnują czasu na szorowanie podłóg czy grabienie liści.
@Domagoj: Jeśli rządzą niekompetentni głupcy, którzy tylko do koryta się chcą dostać to czego się spodziewałeś? I to niezależnie od opcji politycznej. Nie wiem czy istnieje na świecie inne państwo w którym było tyle afer, a to i tak tylko to co wyszło na jaw.

@ediz4: Obyśmy się nie musieli o tym przekonać jak bardzo to bezużyteczna formacja.
@xandra: Jest znacznie bardziej użyteczna niż rezerwa a będzie zbliżona użytecznością do losowego zawodowego piechoty.

Nie wiem czy istnieje na świecie inne państwo w którym było tyle afer, a to i tak tylko to co wyszło na jaw...

xD idealnie wpisuje się w to powiedzenie - Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
@Kombajn_Zniwny: zastanawiałeś się jak wyglądają konflikty w xxi wieku? bo od czasów 1 wojny trochę się zmieniło. Nie mówię że kibole mają jakąś moc, ale takie ładunki spuszcza się na obiekty wojskowe a nie cywilne czyt. miasta.