Wpis z mikrobloga

Chcę utworzyć na konsoli drugie konto na Polskę i kupić cyfrową grę, by później to konto odsprzedać. W takim przypadku przekazuję oczywiście potencjalnemu kupcowi dane do maila i dane do konta PSN i niech robi z tym już co chce.

Gry z obniżkami PS+ kupuję na swoim koncie, ale gry bez tych obniżek wolałbym kupować na osobnym i odzyskiwać z nich część pieniędzy.

Mam 2 pytania:
1. Nie jestem pewny czy jest to legalne i czy może zdarzyć się, że Sony zablokuje mi to konto z grą lub moje główne konto na konsoli (to z PS+)?
2. Czy mogę podpiąć pod drugie konto tą samą kartę jaką mam podpięta na pierwszym koncie?

#ps4 #psn
  • 8
@AdamTorpeda:
1. Wbrew regulaminowi i mogą to konto permanentnie zablokować = kupiec będzie żądał zwrotu. Dodatkowo mogą zablokować Twój ip adres przy logowaniu się do psn (zgłoszenie do sony o odblokowanie procesowane jest około 3 tygodni).
2. Tak, kartę możesz podpiąć na kilka kont
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brozyn: bzdura. Jest to martwy punkt regulaminu. Nawet jak idziesz do kolegi i chcecie pograc na dwoch padach to konsola wymusza logowanie na swoje konto. Konta mozna podpinac i odpinac dowolna ilosc razy do roznych konsol i zaden ban za to nie grozi. Natomiast sprzedaz takich kont jest chroniona prawem... Choc jak wiadomo kont takich na allegro jest pelno...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brozyn: to czemu sony pozwala poprzez www odpinac konta z innych konsol i zmieniac hasla? Bo wiedza ze ludzie udostepniaja sobie na potege gry cyfrowe i plusa... I moze zdazyc sie tak ze nagle "kolega" sam nie chce odpiąć konta ze swojej konsoli.