Wpis z mikrobloga

nie potrafią wyjaśnić w klarowny sposób różnicy między prawicą a lewicą??


@PtasiBrzuch: A Ty potrafisz?

Moim zdaniem to wynika z braku edukacji. Gdzie Ty uczyłeś się podziału prawica/lewica? Na forach, wypoku i felietonach Korwina? Podział lewica/prawica jest przestarzały, a to co widać na wypoku to tendencja do tego, że konserwy jako lewicowe określają wszystko czego same nie lubią.

Ja nie nienawidzę Polski, ja ją kocham. Problem w tym, że mamy ostatnio
albo śmieszny jest też ten ich paniczny strach przed przyznaniem że Adolf Hitler to jeden z nich


@PtasiBrzuch: Ideologie faszystowskie są prawicowe.
Nie ma ugrupowań o poglądach czysto lewicowych i czysto prawicowych i tak też było z Hitlerem. Obawiam się, że brakuje ci bardzo dużo solidnej wiedzy, żeby o tym dyskutować. Ale może się mylę i będzie interesująco.
@GordonL właśnie napisałeś że nie ma czegoś takiego jak ideologia prawicowa bo to przestarzałe( beka z ciebie xD) a teraz dodajesz że nazim to prawica (jeszcze większa beka xDDD)

Co do definicji to oczywiście że potrafię, da się tow wyjaśnić w dwuch zdaniach.
właśnie napisałeś że nie ma czegoś takiego jak ideologia prawicowa bo to przestarzałe( beka z ciebie xD)


@PtasiBrzuch:
Nie potrafisz czytać, co?

Napisałem, że podział według osi lewica/prawica jest przestarzały, a nie że nie ma ideologii prawicowej. To różnica, ale widocznie tylko dla ludzi, którzy mają rozum.

teraz dodajesz że nazim to prawica (jeszcze większa beka xDDD)


@PtasiBrzuch: Pisałem o ideologiach faszystowskich - znowu nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Co
misiu ale to ja zdałem to pytanie i oczekuję odpowiedzi od jednej z ameb aktywnych w #neuropa


@PtasiBrzuch: Tak właśnie sądziłem. :)

Jesteś krzykaczem, czujesz się silny w grupie konserw, ale w gruncie rzeczy to wyżej pokazałeś jaką intelektualną amebą jesteś (nie umiesz czytać, nie rozumiesz co ktoś napisał), a ciskasz się jakbyś miał co najmniej doktorat z doktryn politycznych.

Myślałem, że może rokujesz na jakąś dyskusję o tym podziale, ale
@GordonL pod względem gospodarki masz rację aczkolwiek można to wyjaśnić prościej. Natomiast pod względem "osi społecznej" jak to nazwałeś to już są brednie. Otwartym stosunkiem nie można nazwać walki z Kościołem Katolickim czy Prawosławny czy jaką kolwiek inna religia która występowała na terenie gdzie doszła do władzy jakąś tam odmiana lewicy. Co do wolności to w każdym manifesicie lewicy już od czasów rewolucji francuskiej jest jasno deklarowane że jest ona mniej ważna
Natomiast pod względem "osi społecznej" jak to nazwałeś to już są brednie


@PtasiBrzuch: No, własnie nie :)

Otwartym stosunkiem nie można nazwać walki z Kościołem Katolickim czy Prawosławny czy jaką kolwiek inna religia która występowała na terenie gdzie doszła do władzy jakąś tam odmiana lewicy


@PtasiBrzuch: Oczywiście, że można. Otóż - otwarty stosunek do religii oznacza także całkwoity rozdział państwa od kościoła (jakiegokolwiek). Ty to nazywasz "walką z Kościołem", a
@Poro6niec: Sorry, jeżeli wolisz Światowida od Jezusa czy Mahometa to twoja sprawa. Dla mnie wiara jest (często głęboko ukrywanym) kompleksem lub słabością. Raczej nie hejtuję, chyba ze tak jak u Arabów bezpośrednio się łączy z ich zachowaniem. Mam sentyment do słowianskkch bogów, ale raczej jako nośny temat na tatuaże niż jako wiara. Wyrosłem z tego 20 lat temu.
No, własnie nie :)


@GordonL: bo ty tak mówisz to tak jest, ok :D

otwarty stosunek do religii oznacza także całkwoity rozdział


@GordonL: otwartość to izolowanie się, ładna gimnastyka umysłowa musiała zachodzić u ciebie jak to wymyślałeś xD

Ja mam gdzieś manifesty z rewolucji francuskiej


@GordonL: ty sobie możesz mieć ale cała lewicowa filozofia ma właśnie tam swoje źródła > Sęk w tym, że to Twój kolejny wymysł. Nie
otwartość to izolowanie się, ładna gimnastyka umysłowa musiała zachodzić u ciebie jak to wymyślałeś xD


@PtasiBrzuch: Otwartość oznacza, że maja być obecne te religie, które chcą, a żadna nie ma roli nadrzędnej. Opis był bardzo ogólny, więc czepianie się słówek jest co najmniej głupie.

ty sobie możesz mieć ale cała lewicowa filozofia ma właśnie tam swoje źródła > Sęk w tym, że to Twój kolejny wymysł. Nie ma żadnego dyskredytowania większości.
Otwartość oznacza, że maja być obecne te religie, które chcą, a żadna nie ma roli nadrzędnej.


@GordonL: no i to jest właśnie lewicowe myślenie, regulować jakaś instytucje aż się ją zniszczy a póżniej zaczać dotować żeby przejąć kontrole, dalej twierdzę że to nie jest otwartość.

"Mieć źródła w", a "stosować wszystko" to wielka różnica.


@GordonL: ale ja tylko dałem przykład że niechęć do wolność to chroniczna cecha lewusów, nawet na
no i to jest właśnie lewicowe myślenie, regulować jakaś instytucje aż się ją zniszczy a póżniej zaczać dotować żeby przejąć kontrole, dalej twierdzę że to nie jest otwartość.


@PtasiBrzuch: Przecież to jest kompletny wymysł z Twojej strony. Bzdury o dotowaniu i kontroli zachowaj dla siebie, bo nie wiesz o czym piszesz.

ale ja tylko dałem przykład że niechęć do wolność to chroniczna cecha lewusów, nawet na Wikipedii jest napisane równość ponad
Przecież to jest kompletny wymysł z Twojej strony.


@GordonL: Ronald Regan: "Jeżeli coś działa, opodatkuj to. Jeżeli nadal działa, wprowadź regulacje. Jeśli przestanie działać, wprowadź subsydia"

Czy ty rozumiesz, że historyczne hasło na wikipedii nie jest wyznacznikiem poglądów lewicowej części społeczeństwa?


@GordonL: nie historyczne tylko obecne, zapomnieliście edytować? xD za dużo biografii żydokomuny macie pewnie do poprawiania xDDDDDD > W życiu publicznym - ogólnie.

@GordonL: choćby za pomocą terroru,