Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś miał ochotę sobie posłuchać czegoś nie całkiem mainstreamowego, ale też i nie odpałów nacjololo. #obywatelerp wystartowali z mini-projektem medialnym, nazywa się toto #rozmowyobywatelskie (i tak będę tagowała). Na razie tylko na FB, docelowo będzie na YT i na stronie ORP.

Dzisiaj Ewa Siedlecka, o podporządkowaniu sądownictwa przez PiS (jakie narzędzia daje im Izba Dyscyplinarna i Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN), jak to zgodnie z prawem można odkręcić, obaw co do politycznej woli potencjalnych odkręcających, i skąd się wzięło przyzwolenie na to podporządkowanie (ciekawa perspektywa).

https://www.facebook.com/ObywateleRP.org/videos/334894760634124/

#polityka #prawo #tklive
  • 12
jak to zgodnie z prawem można odkręci


@Andreth: Trzeba skarżyć wszystko do TSUE który ma robić za jakiś super TK - nie no świetny pomysł, uzależnić wszystko od pozakonstytucyjnego organu władzy na którego obsadę mamy minimalny wpływ. Po tych głupotach wyłączyłem, skoro ktoś jedyną nadzieję po przejęciu władzy przez opozycję nadal widzi w instytucjach zagranicznych.
a tacy normalni obywatele tam będą czy tylko dziennikarze GW


@BrakPomysluNaNick: Jeśli masz pomysł na kogoś mającego coś ciekawego do powiedzenia, napisz, przekażę. (Weź jeszcze pod uwagę, że to niszowe medium i nie każdy zechce przyjść). BTW, Siedlecka nie jest już dziennikarką GW, z ogromną stratą dla GW.

@kulass: Traktuję to jako wyraz uznania, przy okazji dam znać Kasprzakowi. Z nim rozmowę masz tu, gdybyś miał ochotę: https://www.facebook.com/ObywateleRP.org/videos/363091081108965/
@Andreth: Wypadł świetnie w tej rozmowie, merytorycznie prezentował się najlepiej z całej trójki w studiu. Słuchało się go przyjemnie i mam wrażenie, że pan Paweł byłby wstanie przekonać mnie do swoich racji.
@kulass: Dla mnie z kolei to była ciekawa rozmowa ze względu na wypowiedzi Adama Borowskiego. Powiedział parę rzeczy, które mi wyjaśniły, czemu miał percepcję ORP taką jaką miał i jaki racje (niepuste, żeby użyć ulubionego słowa Kasprzaka) nim kierują.

BTW, to nie była ich pierwsza rozmowa przed kamerami (pierwsza była w TVN), ale ta była lepsza, bo Borowski był mniej zestresowany.
@Andreth: prawicy budowanie internetowych mediów i platform zajęło prawie 8 lat. Wam daje 2 maks działania. Gdy PiS wygra następne wybory zabraknie wam checi bo jest jesteście bez ideowi.