Wpis z mikrobloga

@Masterczulki: Tuba waży 4,5 kilo i mieści się w bagażu podręcznym. Dla pewności owijam w folię bąbelkową, po czym zostaje jeszcze trochę miejsca i kilka kilo na drobiazgi typu aparat, laptop itd. Cięższa część sprzętu (głównie montaż ze statywem i przeciwwagami) leciała na miejsce ubezpieczonym kurierem, z powrotem płynie w kontenerze. Jeszcze go nie mam, według UPS-a dotrze w połowie grudnia.

@sorek: Nie trzeba żadnego filtra, efekt gwiazdek bierze się
Pobierz namrab - @Masterczulki: Tuba waży 4,5 kilo i mieści się w bagażu podręcznym. Dla pewn...
źródło: comment_x1xXPcrrn3UpWDZeHciPqhd2JsiH4bZG.jpg
@CzerwonyIndyk: Zdaję sobie sprawę, że podróżowanie ze sprzętem nie jest tanie ;) sam kurier kosztował niewiele drożej, niż dokupienie dodatkowego bagażu rejestrowanego, ale dodatkowo sprzęt był ubezpieczony, a ja nie musiałem taszczyć wszystkiego przy sobie przez pół świata. W przyszłym roku lecę do Namibii i będę starał się przetestować alternatywny wariant - montaż idzie do bagażu rejestrowanego, statyw i przeciwwagę (łącznie 12 kg) zostawiam w domu, a na miejscu wynajmę sobie
@jackomowa: Dzięki. Epsilon jest naprawdę solidny i o ile tylko zabezpieczy się go od silniejszych wstrząsów, to znakomicie trzyma kolimację. Już wcześniej przetrwał przewóz kurierem z Japonii, nawet po takiej przeprawie nie musiałem nic poprawiać w ustawieniu optyki.