Wpis z mikrobloga

Witam!

Jestem troche wkurzony, czy ja coś źle robię, czy kupuje jakies marne pędzle, czy niszcze w jakiś sposób pędzle?

Wiadomo, pędzel 000 przyda się zawsze i wszędzie. Liczyłem malowac figurki w 1:72, liczyłem w końcu staranie malować małe elementy. Kupiłem 2 pędzle, jeden jakis z chin za 2 zł. Pierwsze wrażenie super. SKORO NIE WIDAC RÓŻNICY TO PO CO PRZEPŁACAĆ. Drugi pędzel w modelarskim sklepie, nic specjalnego ale jak dla amatora powinno wystarczyc. Z firmy Ak, za jakieś 8 czy 10 zł. Wiadomo nie jest to nie wiadomo co, ale ja też nie jestem nie wiadomo czym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwsze malowanie pędzlem z chin: wszystko okk, w koncu odpowiednia wielkość, kolejne malowania: zaczyna się problem
Pierwsze malowanie pędzlem Ak ok, potem to samo.

Problem polega na tym, że po chwili pedzel już nie jest tak dokłady i robi to to co na załącozny, szczegółowym obrazku.

Żeby nie było, że cokolwiek dziwnego z nimi robię. Maluje, myje, wycieram o papier. Nic wiecej. Troche cykam się kupować jakiś drogi pędzel jeśli tez ma być jednorazowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#modelarstwo #malarstwo
źródło: comment_vcUF7Og7nkxUgeth14FCStzFbPq0IkHc.jpg
  • 5
@Petty94: te pędzle za 8 pln często nie róznia się specjalnie pd tych za 2 złote ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardzo przyzwoite, tanie pędzle można dostać w sklepach dla plastyków, w modelarskich czesto pędzelki z modelarskich są średnie i drogie. Jesteś pewny, że dobrze dbasz o pędzle po skonczeniu malowania?
@Petty94: Napisałem przed chwilą mikroporadnik o pędzlach na poprzednim wątku z tagu, natomiast możesz robić jeszcze jedną rzecz, która rozwali ci szybko każdy pędzel - dopuszczasz, żeby farba wlazła pod skuwkę, a co gorsza - zaschnęła tam. Maczaj w farbie tylko dolne 1/3 włosia (farba i tak wespnie się wyżej, bo jakieś tam oddziaływania kapilarne, ch. wie co), i nawet w trakcie malowania wyrób sobie odruch, żeby co parę minut (as