Wpis z mikrobloga

1 636 - 1 = 1 635

Tytuł: Ogień i Krew. Część 1
Autor: George R. R. Martin
Gatunek: Fantastyka
★★★★★★

Najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka w tym roku zaraz po "Każdym Martwym Marzeniu". I niestety lekki zawód.

Na Wichry Zimy przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać (chociaż należę do tych co wierzą, że Wichry zupełnym przypadkiem zostaną ukończone zaraz po ostatnim odcinku serialu) i słysząc o spin-offie miałem nadzieję na cokolwiek nowego z tego uniwersum. No i dostałem, ale nie klasyczną powieść, tylko kronikę podboju Westeros od Aegona I do tańca smoków.

Wszystko ładnie pięknie, ale czytając pierwszy rozdział miałem wrażenie, że gdzieś to już czytałem. I faktycznie, pierwszy rozdział Ognia i Krwi to kopiuj wklej z rozdziału o Aegonie I ze Świata Lodu i Ognia. Dodali może jeden nieistotny akapit. Trochę mnie to zniesmaczyło, bo o ile ŚLiO chciałem mieć w formie e-booka, to wydanie "nowej" książki z tą samą treścią uznałem za przegięcie. Na szczęście czytając dalej okazuje się, że materiał został rozbudowany, chociaż i tak sporo fragmentów to nadal kopiuj i wklej.

Sama treść jest w sumie w porządku, ale niektórych może nudzić przebijanie się przez ściany tekstu niemal bez dialogów (pojawiają się rzadko w kontekście przywoływania słów wypowiedzianych przez konkretną postać). No i koniec końców, czytanie dość obszernej kroniki nieistniejących krajów też niekoniecznie będzie fascynujące.

#bookmeter
Pobierz kulfon_wulkanizator - 1 636 - 1 = 1 635

Tytuł: Ogień i Krew. Część 1
Autor: Georg...
źródło: comment_5YGNnPGZabk7Szo2HSIgYpQVRRXxCLi8.jpg