Wpis z mikrobloga

Laserowa korekcja wzroku - opinia rok później #laserowakorekcjawzroku #okokiedys

Dokładnie rok temu miałam przeprowadzoną operację laserowej korekcji wzroku metodą Femtolasik. Po krótce opiszę swoje dotychczasowe odczucia po roku od tego zacnego dnia.

Parametry w skrócie:
z OL -7,25; zostało 0
z OP -7, niedowidzenie 30%; zostało ok. -1

Ogólne widzenie: w porównaniu do poprzednich 20 lat widzę bardzo dobrze. Dalej jestem szczęśliwa i nie żałuję tej decyzji mimo kilku wad, którę opiszę poniżej.

Ostrość:bardzo dobra w dzień, natomiast wieczorem podczas szarówki lub zmęczenia ostrość jest mniejsza szczególnie na to prawe oko na którym mam niedowidzenie (pogorszenie ostrości widzenia którego nie da się skorygować). Z wywiadu od optometrysty dowiedziałam się, że wada z prawego oka zostala zdjęta do ok. -1 dipotrii ale jest to niemiarodajny wynik przez akomodację i niedowidzenie. "Nie powinno mi to przeszkadzać, ponieważ mózg przejmuje obraz z mocniejszego oka" - tak powiedział doktor i to prawda. Widzę nadal normalnie ale wyraźniej niż podczas noszenia okularów.

Komfort: ujmę to tak: na codzień nie zastanawiam się nad tym, że miałam coś robione w oczami. Jest fajnie ale nie zawsze. Uczucie suchości oczu najbardziej nasila się teraz w okresie mocno grzewczym, mniej podczas upałów +25 stopni, podczas przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych, nawiewu, gwałtownej zmiany warunków z ciepłe na zimne (i na odwrót). W okresie nasilonego grzania zakrapiam oczy 2-3 razy na dzień (czasem częściej).

Praca: 8h przy komuterze również wpływa na stan oczu. Trzeba zakrapiać (czasem zapominam, czasem 2-4 razy) i jak sobie przypomnę zachować tzw. higienę oczu (z skrócie: ćwiczenia oczu i przerwy). Jak sobię przypomnę to po basenie też zakrapiam kropelkami. Używam różnych rodzajów tak jak zalecił okulista, nie jednej firmy tylko raz takiej, raz innej.

Odezwać się za 3, 5, 10 lat? Mam nadzieję, że za ten czas będzie wszystko ok... Pozdro Mirki i Mirabelki i jeśli to Wasze marzenie (jak moje) to śmiało dawać po laser ( ͡º ͜ʖ͡º)

Korzystając z okazji zapraszam na facebook'ową grupę z opiniami ludzi po laserowej korekcji wzroku.
kiedys - Laserowa korekcja wzroku - opinia rok później #laserowakorekcjawzroku #okoki...

źródło: comment_B3G6u5inMmmzHSw3JO0BgUo0mWE0sA0x.jpg

Pobierz
  • 160
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (170)

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Diplo @kawaiimaid666 @Duze_piwo @nomus @kaziu12 @ZajebistyDuda @RemigiuszGr @nibynicciekawego @Shisan @StarySkuter @Haerbin @iAmTS @dszp @koszyn @kcpi @krzychbeat @zdebel @BochenekMleka @Zashi @BulaGaming @Silvara @srantus @LoveMaggots @Salsores @grykom @serplesniowy @PanKracy582 @Kararaska @
@Karatte: widzę czasem taki pierścien jak od pryzmatu przy kilku sztucznych źródłach oświetlania np. w łazience. A co do efektu halo widać tylko jak jadę na nieoświetlonej ulicy i nagle ktoś świeci krótkimi wtedy jest zonk, ale da się przeżyć w skupieniu.
@Myszoskocznia: a jaką metodą miał tato robione?