Wpis z mikrobloga

Czas w końcu odstawić ten szajs. Od ponad 3 lat używam epapierosa. Próbowałem rzucać stopniowo, schodziłem na dawki poniżej jednego 1mg/ml i gówno, najzwyczajniej wapowałem większe ilości liquidu. Jestem tak bardzo mocno uzależniony od nikotyny, że nie potrafię jej rzucić od tak po prostu. Nie chodzi tu tyle o silną wolę, co o skutki uboczne. Bóle głowy, żołądka, ataki paniki. Naprawdę czułem się jak ćpun na detoxie. Z jednej strony lubię walnąć w płuco, z drugiej strony mam już dość podwyższonego ciśnienia i problemów z zasypianiem, ciągłego zamulenia i braku motywacji przez rozregulowane receptory dopaminowe. Po prostu mnie to męczy. W związku z tym mam pytanie. Kiedyś próbowałem nicorete, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu. Jedynie zmieniłem formę przyjmowania nikotyny. Jak to wygląda w przypadku tabexu, czy desmoxanu, które zawierają cytyzyne? Na internecie jest masa opinii od ludzi którzy rzucali analogi, jednak ciężko znaleźć jest opinie osoby, która rzucała w ten sposób epeta.
#epapierosy #rzucampalenie
  • 15
@bergero00: Może wydawać cię się to śmieszne, ale mój organizm kompletnie świruje po odstawieniu nikotyny. Próbowałem odstawić całkowicie już wiele razy i polegałem. Gdyby to było takie proste, tego postu by nie było.
@Grzbiet za wcześniej zadajesz pytanie ;) mam ten sam problem od nowego roku rzucam tak sobie powiedziałem. Obecnie schodze z mocą liquida. Mówiłeś że też tak robiłeś? Ile czasu wapowales 0? Nikotyna fizycznie jest w organizmie 4 dni, pozniej to tylko psychika...
@Grzbiet: Paliłem 5 lat i zdarzało mi się paczkę dziennie. Tabex mi bardzo pomógł, po 2-4 dniach fajki smakowały jak gówno i nie chciało mi się palić. Polecam sobie ściągnąć apke desmoxanu z przypomnieniami.
@Franek25: Zszedłem kiedyś do 0.5mg/ml. Próbowałem swego czasu wapować zerówki, jednak uznałem to bezcelowe. Nadal myślałem o paleniu, a moim celem jest całkowite wyeliminowanie tego nałogu. Skończyły mi się liquidy, wytrzymałem jakieś 2 tygodnie i kupiłem paczkę fajek xD. Od roku znowu wapuje, obecnie jestem na 1.5mg.

@Bolerro: @emicehaael: @2e9d146875797f1bed81f84d: Czy środki na bazie cytyzyny zmniejszają efekty uboczne odstawienia nikotyny? To jest właśnie dla mnie największą przeszkodą. Telepie
@Grzbiet: Zmniejszają, ale mogą mieć też swoje efekty uboczne, wszystko zależy od tego ile czasu paliłeś. Przeczytaj ulotkę dokładnie, a co do częstości brania to polecam apkę desmoxanu z przypomnieniami (tabex i desmoxan mają takie same instrukcje przyjmowania).
@Grzbiet tak, zmniejszają, ponieważ łączą się z tymi samymi receptorami, co nikotyna :) Cytyzyna zajmuje miejsce nikotynie jednocześnie zaspokając receptory. Jednocześnie nie uzależnia. Potem schodzisz tak, żeby neurony nie dostały szoku, ale już bez objawów odstawienia. I weź tabex. Tańszy (choć drożeje) a to to samo :) No i nie wmawiaj sobie, że Cię ciągnie. To może być tylko złudzenie. Powodzenia cumplu :)