Wpis z mikrobloga

@nom_om: podałem tylko przykład, nie mam zamiaru zaspamować wypowiedzi parudziesięcioma przykładami.
Sikorski był najlepszym MSZ w dziejach powojennej Polski.
Kolego, chyba sobie kpisz. Wchodzicie tu z tymi swoimi wojenkami na tag #geopolityka nie mając o niej bladego pojęcia. Jeżeli miałbym obiektywnie oceniać Sikorskiego względem ostatnich 4-5 ministrów spraw zagranicznych, Sikorski był tym najgorszym. Skala szkód jest nieporównywalnie większa nawet w porównaniu do tych, którzy mają problem z geografią.
@mastaprzemo:

Kolego

nie jesteśmy kolegami.

O jakich wojenkach mówisz i do kogo się zwracasz per wy?
Uważasz że waszczykowski był lepszy od Sikorskiego?
Jedno wielkie iks #!$%@? de
Jakich nieodwracalnych szkód narobił Sikorski?
@nom_om: zróbmy tak, ponieważ zawsze sytuacja wygląda tak samo, że jakiś cwaniak wchodzi na #geopolityka, rzuci durnym hasełkiem i oczekuje, że ludzie będą pisali wielostronicowe elaboraty wyprowadzające go z błędu. Dlatego zrobimy tak. Podaj przykłady ewidentnych sukcesów Sikorskiego na polu np. polityki wschodniej. Śmiało, podaj przykłady i wesprzyj je konkretnym źródłem, a nie jakimś artykułem z partyjnych szczekaczek.
@nom_om: czy lepszy, nie wiem musiałbym się zastanowić. Na pewno aż tak nie szkodził.
ja pierT^T%$%$ jakiś artykuł od Lisa to jest wg Ciebie rzetelne źródło wskazujące na pozytywne posunięcia na płaszczyźnie geopolityki... skończ się kompromitować. Nie podobała Ci się Litwa, to masz tu przykład z Ukrainy.
Porozumienie z 21 lutego br. między opozycją a prezydentem Janukowyczem, okazało się porażką ministra Sikorskiego. Grożenie śmiercią liderom opozycji ukraińskiej zostało odebrane bardzo źle
@mastaprzemo:

Jeżeli miałbym obiektywnie oceniać Sikorskiego względem ostatnich 4-5 ministrów spraw zagranicznych, Sikorski był tym najgorszym.

tu twierdzisz że był lepszy, teraz twierdzisz inaczej. Twój przekaz jest niespójny.

ja pierT^T%$%$ jakiś artykuł od Lisa to jest wg Ciebie rzetelne źródło wskazujące na pozytywne posunięcia na płaszczyźnie

wiedziałem że tak zareagujesz xD. Przynajmniej wiadomo z kim mamy do czynienia. Weź sobie jakąś meliske wypij bo Ci żyłka pęknie
Czy Europa ogranicza się
@nom_om: Widzę, że lecisz wg standardowego schematu neuropka wchodzącego na tag #geopolityka
Jeżeli chcesz poprzeć swoje tezy jakimś źródłem, poprzyj je przynajmniej źródłami wywodzącymi się od osób ze środowiska świata geopolityki a nie jakiegoś dziennikarzyny. Jeżeli chodzi o skupienie się na polityce wschodniej, przecież sam pociągnąłeś ten wątek polityki wschodniej. Stwierdziłeś, że "polityka wschodnia" to nie tylko Litwa. No to dałem Ci przykład dot. Ukrainy, tu poniżej masz przykład dot. Białorusi.
@mastaprzemo:
https://www.newsweek.pl/swiat/veidas-litwa-odwraca-sie-od-polski-i-flirtuje-z-bialorusia/6f0x4be

Litewski tygodnik "Veidas", przekonuje, że stosunki polsko-litewskie ochładzają się. - Litewscy politycy i dyplomaci od pewnego czasu mówili wprost, że jeżeli wybory prezydenckie wygra Komorowski stosunki polsko-litewskie ochłodzą się - pisze publicysta Audrius Bacziulis.

"to nie jest on na razie tą postacią, która może samodzielnie realizować politykę zagraniczną, tak jak to robił śp. Lech Kaczyński"

Nie ma co się dziwić, że Sikorskiego Litwini nie lubili jeżeli był przeciwny przejęciu
@RafiRK: Przejęcie Możejek było na swój sposób przełomową decyzją, która wielowymiarowo poprawia naszą sytuację geopolityczną w regionie. Rosjanie oczywiście nie pozostali nam dłużni, żeby nie być gołosłownym, skoro źródła stricte geopolityczne wam nie odpowiadają to macie tu przykładowy artykuł z waszej kochanej wyborczejJak Kreml zemścił się za przejęcie Możejek przez Orlen

tu jeszcze dodam artykuł z tego roku z energetyka24 Orlen: rozważamy rozbudowę rafinerii w Możejkach
@mastaprzemo: kolejny argument za tym, że była to nietrafiona decyzja. Nic nie zmyje tego blamażu. Nie mówiąc o zwrocie z nowych inwestycji jeśli takowe będą (inwestycje czy później zwroty).
@RafiRK: kolejny argument za tym, że była to nietrafiona decyzja.
Rzekł wielki znawca geopolityki RafiRK, a potem szyderczo zaśmiał się z takich szarlatanów i bajkopisarzy jak Halford John Mackinder czy też Nicholas Spykman...