Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie. Liczę na poważną odpowiedź.
Pociąg seksualny to mechanizm każdego organizmu rozmnażającego się na drodze obcowania płciowego do doprowadzenia do wytworzenia potomstwa. To podstawowy cel każdego żywego organizmu.

Biorąc powyższe pod uwagę: Na jakiej podstawie pociąg seksualny jednostki kierowany do osobników (gatunku bez mechanizmu zapładniania krzyżowego) tej samej płci, z którymi przecież nie może mieć potomstwa jest uważany za pełnoprawny "wariant orientacji seksualnej"?

Jeśli w tym rozumowaniu jest błąd to proszę o konkrety.

Naprawdę dziwi mnie, że Zaburzenia tożsamości płciowej istnieją jako jednostka diagnostyczna we współczesnej medycynie, kiedy jednocześnie homoseksualizm jest traktowany jak coś zupełnie normalnego. To wydaje się być brakiem konsekwencji w rozumowaniu, biorąc pod uwagę jak zbliżone są te zagadnienia (rozpoznania) i objawy o nich świadczące.

#lgbt #pytanie #biologia #medycyna
  • 33
@GoroncoMi: Co to ma do rzeczy? Praca też może być przyjemna, ale nie to jest jej głównym celem. Tak samo picie wody. Przypominam, że przyjemność z seksu czerpią przedstawiciele garstki gatunków (i to nie zawsze obie jego płci).
@pathfinder0: Przez uznane środowiska naukowe
@Garg84: Te wszystkie badania można rozbić o kant dupy szczerze mówiąc, człowiek jest stworzony do prokreacji TAKA jest jego NATURA i #!$%@? nikt tego nie zmieni, wszystkie odstępstwa od tego są nienaturalne
@pathfinder0: taki punkt widzenia jest sprzeczny z jakimikolwiek badaniami? Nie jestem biologiem i pewnie na pozimie małych organizmów to jakoś inaczej przebiega ale na pozomie ssaków wątpie aby był znany wyjątek.
@OddajButa123: Bredzisz. Ja mówię o płci do której odczuwamy pociąg, a nie sposobach na "oszukanie" narządów płciowych.
Ludzie zdają sobie sprawę, że zaspokojenie potrzeb seksualnych powoduje odczuwanie przyjemności (a niezaspokojenie niepokój, stres), wiedzą też jak to osiągnąć nie doprowadzając do zapłodnienia, więc to wykorzystują. Z resztą nie tylko ludzie.

@KLRWR: Odczuwanie przyjemności z obcowania płciowego i zaspokojenia potrzeb seksualnych to tylko mechanizm organizmu który ma za zadanie doprowadzić do tego
@KLRWR: Zresztą twoja uwaga ma się nijak do treści wpisu OPa.

Pociąg seksualny to mechanizm każdego organizmu rozmnażającego się na drodze obcowania płciowego do doprowadzenia do wytworzenia potomstwa. To podstawowy cel każdego żywego organizmu.


Pociąg seksualny jak i jego skutki muszą być przyjemne w celu osiągnięcia ww. celu. Więc twoje spostrzeżenie nawet jeśli trafne to i tak raczej odwraca kota ogonem, niż odpowiada na pytanie postawione przez OPa.
@Garg84: moim zdaniem cały Twój wywód opiera się na błędnej pierwszej tezie, który brzmi mniej więcej tak: "Ludzie / zwierzęta współżyją się aby utworzyć potomstwo" Osobiście się z tym nie zgadzam i opisałbym to tak: „Ludzie / zwierzęta współżyją dla przyjemności a potomstwo jest skutkiem ubocznym”. Może zbyt upraszczam ale nie umiem sobie wyobrazić, że zwierzęta jakoś dogadują się lub planują potomstwo. Bo będzie im smutno na starość? Nie będzie kto
@Garg84: no, ok osoby homoseksualne może i nie mogą mieć w sposób naturalny dzieci, ale o przetrwanie gatunku jakieś seby i karyny już się postarają
@Garg84: No bo dlaczego ma nie być brany? Homoseksualizm też jest naturalny i bywa nawet przystosowawczy. Nie spełnia definicji choroby. W czym problem?
@pathfinder0: Kompromitujesz się. Żyjesz w Polsce, wiec masz jakąś edukację, masz internet i powtarzasz najbardziej wyświechtany i nieprawdziwy mit. To naukowcy, specjaliści skreślili go z listy chorób. Na podstawie badań. Wcześniej na podstawie uprzedzeń i z braku badań był na liście. TO przeciwnicy jego skreślenia wymusili głosowanie.
@szybki_zuk: Zwierze i człowiek mają takie coś jak popęd (pociąg to ty mozesz mieć do danej osoby lub do innego miasta) który skłania organizm do podejmowania decyzji koniecznych do podtrzymania życia i to jest głownym celem tego że zwierzeta to robią, a człowiek prócz prokreacji robi to dla przyjemności i by zaspokoić swoje biologiczne potrzeby, ale sam proces głownie ma na celu prokreacje. Homoseksualizm nie jest żadną naturą jest ODSTĘPSTEWM OD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Garg84: Nie jesteśmy zwierzątkami by jedyne co się dla nas liczyło to spłodzenie potomstwa. Jest dużo par hetero, które nie chcą mieć dzieci bo to dla nich problem i wygodniej jest żyć bez dzieci niż z nimi. Głównym celem związku dwojga ludzi powinna być sama relacja między nimi i by byli ze sobą szczęśliwi, także przez zapewnianie sobie nawzajem przyjemności podczas seksu. Dzieci nie są potrzebne do tego.

A jeśli ktoś
@pathfinder0: https://sjp.pl/poci%C4%85g słownik dla ciebie. Do zwierząt rzeczywiście bardziej pasuje popęd, ale chciałem podkreślić, że tak naprawdę to ten sam instynkt i nie różnimy się od nich.

który skłania organizm do podejmowania decyzji koniecznych do podtrzymania życia i to jest głownym celem tego że zwierzeta to robią,


@pathfinder0: Kompletne bzdura. Robią to bo mają taki instynkt (czyli potrzebę i przyjemność z tego, dokładnie TO SAMO mamy my). Zwierzęta nie maja
@szybki_zuk: To ty masz waski rozumek wypelniony postępowymi frazesami które maja na celu jedynie mieszanie ludziom w głowach na użytek obecnej narracji marksistowskich naukowców co chcą kreować ludziom rzeczywistość.
"Zwierzęta nie maja na celu podtrzymywania życia, nie wiedzą że z ruchania bedą dzieci xD"
Jeszcze raz powtórze, zwierzęta i ludzie są zmuszani poprzez popęd który jest naturalnyą siłą organizmu do tego by zaspokajac swoje najprymitywniejsze potrzeby, jedną z nich i zaraz
@pathfinder0: - wykopek żyjący w XXI wieku w Polsce korzystający codziennie z osiągnięć nauki obraża naukowców i mimo poważnych braków w edukacji uważa, że wie lepiej od nich
#!$%@? no parodia no xd

każdy zdrowy i normalny organizm bedzie chciał przetrwać


@pathfinder0: Uuuu wykopeczek chciał posłużyć się zdrowym rozsądkiem, czyli wybrakowaną podstawową wiedzą i resztkami logiki i zaorać głupich naukowców bo mówia o rzeczach, których nie rozumie, a jak nie
@szybki_zuk: Nawet nie chce mi się odpisywać nie ze wzgledu na to że masz racje , bo nie masz, ale po pierwsze kultury to masz 0 po drugie napompowałeś się i zaraz wyskoczy Ci oko z tej megalomanii. Nie lubie takich ludzi jak ty, którzy na wstępie zniżają rozmowce do swojego poziomu (czyt. debila) a następnie chcą cie urobić na własny sposób, sam tu siedzisz na wykopie wsród tych ciemnogrodzkich obywateli
@pathfinder0: Mi się robi niedobrze jak widzę, że tacy niedouczeni ignoranci są święcie przekonani, że to oni maja rację. Wbrew tysiącom specjalistów. Wbrew nauce, dzięki której mu się wygodnie żyje.
I to ja jestem megalomanem, mówi to osoba, która myśli, że wie lepiej od świata nauki xDDDDDDDDDDDDDDD
Tak, wydało się, nienawidzę debili. Wcale tego nie ukrywałem.
@szybki_zuk: Ja nie kwestionuje homoseksualizmu i istoty nauki, nie czytasz ze zrozumieniem, stosujesz argumenty typowe dla opcji ideologicznej która się kierujesz i cały czas obrażasz, jak dorośniesz, poznasz trochę życia (co raczej w twoim przypadku jest mało prawdopodobne) to zrozumiesz że pewne prawa którymi kieruje się "NATURA" są nienaruszalne i niezbywalne i choćby człowiek nie wiem jak się starał nie stworzy nowej definicji dla tych praw, one były, są i pozostaną
@Garg84: Jeśli chcesz poważną odpowiedź - część faktów znajdziesz w tym wideo - bardzo jasno wytłumaczone, co nauka o tej pory wie o podłożach homoseksualizmu i co natura z niego ma. W skrócie: bo homoseksualne osobniki są najwyraźniej przydatne w utrzymywaniu potomstwa przy życiu.