Wpis z mikrobloga

@high_hopes: Pewnie z biegiem czasu poznamy szczegóły. Ja się tylko boje, że cała kasa od sponsora pójdzie na długi, zaległe pensje kadrowiczów itd. Wiadomo, że pewnie nie pokryje to całości długów ale pewnie tak będą chcieli zrobić.
@hokejowy: Prezes PZHL już wcześniej się wypowiadał, że polepszy to kondycje finansową pzhl, więc znając życie wszystko pójdzie na długi, a kluby zostaną na lodzie. Mam nadzieję, że mój klub podejmie w przyszłości rozmowy z innymi federacjami i oddzielą się od tego związku. Mówiło się o próbach kontaktu ze strony Tipsport ligi czy grupy wyszehradzkiej. Nasz region jest bogaty w kluby hokejowe, więc bez problemu można zrobić ligę na kształt Alpejskiej
@hokejowy: @high_hopes: sponsor daje 400 tyś, kluby mają oddać jakąś powierzchnię reklamową (słyszałem że na kaskach), a czy dostaną coś w zamian będzie wiadomo za tydzień, po prezentacji szczegółów na spotkaniu pzhl/phl - kluby, ale wątpię prawdę mówiąc żeby kluby coś z tego miały.
@januszniepije: Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat ligi wyszehradzkiej. Wiadomo tylko tyle, że Słowacy kontaktowali się z kilkoma klubami w Polsce i na Węgrzech, bo chcieli poszerzyć od tego sezonu Tipsport lige. W pewnym stopniu im się udało, bo występują w niej dwa węgierskie zespoły, ale bardzo by chcieli Polskie kluby u siebie.

W rozwoju całej dyscypliny ma pomóc utworzenie „ligi wyszehradzkej”. Miałyby w niej wystąpić cztery czołowe ekipy
@high_hopes: Ciekawe czy taki Fehervar z EBEL dałby się skusić. Bo przyznam że trochę dziwnie to wygląda gdy wiele klubów rozsianych jest po Europie.
Ja nadal sądzę że pod względem liczebności narodu, infrastruktury i finansów stać nas na stworzenie 2 lig, które powinny być powiązane organizacyjnie i finansowo. Potrzeba obrotnego menadżera a nie p1zdy które nie alarmują o tym że związek się zadłuża, a co gorsza nikt nie idzie za to
@januszniepije: EBEL jest na tyle mocną ligą, że żaden z tych zespołów z niej nie wyjdzie. Wystarczy fakt, że Medveščak Zagrzeb po kilku niezbyt udanych sezonach w KHL, wrócił do EBEL. U nas można stworzyć coś na kształt ligi wyszehradzkiej, a drugi zespół występowałby w PHL tak jak w przypadku Fehérvár i ebel/erste liga. Co do długów w związku to dosyć złożony temat leśnych dziadków jak np. Hałasik, który przez swoje