Wpis z mikrobloga

Na co zamienic kolumny Tanmoy M1 zeby byl progres w brzmieniu? Podoba mi sie stereofonia Tannoyow i niezla srednica, ale wysokie sa nieco wycofane i bas jest raczej slaby, zwlaszcza wyzszy bas.
Przy rocku czy metalu te glosniki sie nie sprawdzaja przez brak podstawy basowej i slaba dynamike
Co polecacie do hard rocka, jazz rocka, rocka progresywnego, jazzu?
Dynaudio audience 52? Jakies Dali?
#audiofile #muzyka #hifi #audio
  • 10
@asiaaqua Dynaudio dla mnie każde nie mal praktycznie nie mają góry pasma. Dali to takie ciepłe uniwersalne kluchy więc dla mnie by progres nie było. To mają być monitory podobnej wielkości?
@Ojezu: wiesz co mam pokoj 11 mkw. wiec tylko monitory chyba wchidza w gre, ale sama ich wielkosc dowolna, mam duzo miejsca w pokoju.
To moze jakies missiony? A co sadzisz o Usher 520?
Aciustuc Energy One?
@asiaaqua bardziej bym coś z Niemiec poszukał. Sam też jazzu słucham i teraz fajne małe do mnie lecą ale jest już chętny na nie. Mission z nowszych edycji nie znam jedynie te starsze. Usher mimo że to firma chinoli to zbiera świetne recenzje ale musiałbyś sam sprawdzić.
@Ojezu: wzmacniacz nie jest jakichs wysokich lotow, marantz pm 66se, 55 wat na kanal przy 8ohm.
Do tych b&w moze byc za slaby?
Poczytam o quadralach, wygladaja fajnie, cena tez ciekawa bo i idzie znalezc w okolicach 1000 za powystawowe
@asiaaqua to dobra cena bo nowki kosztują 2000 para, ja swoje za 700 puściłem. Marantz by spoko był do tych bowers też. Miękki, mięsisty z delikatną górą.
@Ojezu: a te Quadrale jak bys scharakteryzowal?
Ogolnie Tannoye fajnie sobie radza w spokojnym jazzie czy akustyce. Najgorszej jest w metalu czy rocku lat 80 - tutaj to jest wrecz tragedia, ale rock lat 80 byl specyficzny, chyba dobrze sie go slucha na nieco efekciarskich glosnikach, podbijajaych bas i wysokie. W takim gstunku Tannoye graja niestety bardzo zle, zero przyjemnosci z odsluchiwania

Chvialbym cos co chociaz nieco lpiej bedzue wypadalo w
@asiaaqua no to właśnie by spełniło te wymagania. Nie gra to efekciarsko tylko duży dźwięk z małych monitorów. Ale na małym metrażu jak u mnie to nie mam pojęcia jak oni z 13 cm osiągneli taki efekt na dole pasma. Jest i rozdzielczość, szybkość i zejście (zazwwyczaj było 1/3 lub 2 z 3>. Jest tylko jedno ale, ja to u siebie słuchałem ze wzmacniaczem który jako nowy w tych samych latach kosztował