Wpis z mikrobloga

@Grandek: Za czym konkretnie tęsknisz? Za mieleniem podpisów obywateli? Za podwyżką VATu czy za zajumaniem składek z OFE ? A może za rozbudowaniem biurokracji ? Ja osobiście tęsknię za Sikorskim, kiedy ten światły Europejczyk uwalił regionalne połączenie kolejowe Poznań - Berlin z czystej zawiści bo godzi w integralność Polski. Ładnie to ujął prawda. Tak po Europejsku. Co se poznaniacy będą rano o 6 do Berlina za 40 ziko jeździć , i
@lemek3: Zależy na jakie wyznaczniki normalności się spojrzy. W prasie i TV za PO był spokój fakt - prasa prawicowa to był nieistotny ułamek rynku medialnego. Wskaźniki ekonomiczne już nie były tak idyliczne. Teraz jest w zasadzie odwrotnie. Gospodarka rośnie ,a w mediach kwik.
@drMuras: każdy byle nie te lelaki z popisu.
To co ktoś wybierze to jego wybór.

Najbardziej nie trawie jak ktoś mówi:

NO NA KOGO GLOSOWAC INNEGO JAK TYLKO POPIS JEST.GLOS NA INNYCH TO GLOS STRACONY xD

I takie lemingi głosują między 2 partiami a potem narzekają że gówno w kraju.

Zobaczycie sami, że w końcu PiS obalą i wróci znowu ,,najlepsza" partia PO i znowu będzie to samo tylko w drugą
@drMuras: Należy pamiętać, że PO rządziło w czasach kryzysu gospodarczego a nie bardzo niskich stóp procentowych i wyżu gospodarczego. Dodatkowo wszelkie wskaźniki jasno pokazują kuriozalną politykę gospodarczą PiS... PKB rośnie od zawsze, pensje rosną od zawsze, ale dziwnym zbiegiem okoliczności inflacja wystrzeliła w kosmos w momencie gdy PiS objął władzę... Tak więc nawet na płaszczyźnie gospodarki PiS wypada dużo gorzej od PO...
@lemek3: Pewnie dlatego że PIS prowadził kuriozalną politykę gospodarczą w czasie pierwszych swoich rządów w 2006 przygotował ustawy obniżające podatki w a PO je poparło wyborcza tu piszePewnie kuriozalne było przyjęcie przez PIS LPR i Samoobronę ulg podatkowych na dzieci i becikowego co pobudziły konsumpcję wewnętrzną i w efekcie osłoniło częściowo Polskę przed skutkami kryzysu.

PKB rośnie od zawsze - otóż czym innym jest wzrost 2 % jak prognozowali "eksperci"
źródło: comment_xnjcATsOWxIkcTtl88dpr0taQDphF5VM.jpg
@drMuras: A wiesz w ogóle czym jest PKB? Wiesz, że jakbym jutro przejął władzę i kazał wybudować złotą piramidę w centrum Warszawy to PKB by urosło jeszcze bardziej? Wiesz, że za PO mieliśmy wzrosty nawet po 5%? Nie pluj mi w twarz statystykami dla idiotów. Struktura PKB już pokazuje, że budujemy nasz "wzrost" na konsumpcji... Patrząc na inne statystyki ładnie widać, że ta konsumpcja jest na kredyt co nie jest takie
@lemek3: Dlaczego uważasz że ja czymkolwiek pluję ci w twarz? Dlaczego miałbym to robić? Przecież nic mi nie zrobiłeś, wymieniamy uwagi natury politycznej. Co się porobiło z ludźmi? Porozmawiać nie można bez orania , plucia i obsrania ? Weź się ogarnij i nie bierz tak bardzo do siebie że ktoś ma inne zdanie i nie ma zamiaru ani cię zaorać, ani zniszczyć, ani nie oczekuję żebyś się obsrał. Wyluzuj ...
@drMuras: Dlaczego uważam, że plujesz mi w twarz? Dlatego, że Twój poprzedni komentarz wciąż tutaj wisi. Wzrost PKB nie ma nic do tego, że polityka gospodarcza PiS jest tragiczna i ma złe konsekwencje dla obywatela i samego kraju... Tak jak Ci napisałem. Jakbym jutro kazał wybudować złotą piramidę w Warszawie to mielibyśmy jeszcze większy wzrost PKB.
@lemek3: Wskaźnik PKB to złoty cielec współczesności , najlepiej gdyby za podanie herbaty żona wystawiała paragon , a za uśmiech na ulicy ktoś wręczył fakturę. Niestety w oparciu o takie wskaźniki mierzy się stopień rozwoju gospodarki czy się to nam podoba czy nie. Według tego obecnie gospodarka rozwija się nad wyraz dobrze , wbrew zapowiedziom przeciwników PISu. Co będzie dalej ? Pewnie jak w dowcipie o bacy który mówił że będzie
@drMuras:

Wskaźnik PKB to złoty cielec współczesności , najlepiej gdyby za podanie herbaty żona wystawiała paragon , a za uśmiech na ulicy ktoś wręczył fakturę. Niestety w oparciu o takie wskaźniki mierzy się stopień rozwoju gospodarki czy się to nam podoba czy nie.


Bzdura... Stopień rozwoju gospodarki mierzy się na podstawie wielu wskaźników. PKB jest obarczony cała masą błędów, a jedyne dlaczego jest wszędzie podawany, to fakt że jest po prostu
źródło: comment_feMh0Axh1UjTxBaG1bKo83z0MdO32cUt.jpg
@drMuras: A i tak jeszcze na koniec, skoro mamy już dane struktury PKB na rok 2018... To ogólnie rzecz ujmując mimo ponad 5-procentowej dynamiki, to sam wzrost nie zachwyca. Główny wynik został mocno zawyżony przez wyskok zapasów, bez tego czynnika wzrost PKB wyniósłby tylko 3,3%. Po drugie, bardzo niepokojąca jest słabość eksportu, który odnotował wynik wręcz recesyjny pomimo szczytowej koniunktury w strefie euro. Po trzecie, choć wzrost inwestycji był najsilniejszy od
@lemek3: Przecież naukowcy z Akademii Koźmińskiego nie mogli się mylić, co ja przy nich skromny żuczek.... Jak mam nie wierzyć specjalistom ? Przecież użyli tak wiele danych ....
@drMuras: To, że jedna propagandówka krzyczy o kryzysie, a druga o sukcesie nie świadczy absolutnie o niczym. Kraj taki jak Polska nie upadnie, ani nie popadnie w kryzys w tak krótkim czasie... Zwłaszcza w dobie wyżu gospodarczego w europie i na świecie. Wenezuela też nie upadła z roku na rok, a poziom kuriozalnych decyzji był tam o wiele większy. ZSRR trwał prawie 70 lat. Kraj nie tak łatwo doprowadzić do zapaści