Wpis z mikrobloga

@samuraj24: Boże jak mnie denerwują admini z pracy, no #!$%@? nie przegadasz debilowi, że polityka zmiany haseł co 30 dni to idiotyzm. Sieć #!$%@? zabezpieczona, bez vpna z zewnątrz nie podchodź, ale oni mi każą zmieniać hasło do komputera, do którego nawet sprzątaczka nie ma fizycznego dostępu. I tak człowiek zmienia w kółko 3 hasła różniące się tylko cyferkami na końcu, dwa z nich ustawiając dla zasady na 1 dzień, ja
@brovar: dlatego teraz w czasach w których mozna ogarnąć bardzo prosto MFA dla wszystkich zapytań spoza sieci lokalnej zmiana haseł co 30 czy nawet co 90 dni to jest głupota
@samuraj24: podpowiedz jej zeby sobie ustawiła haslo w ten sposob ze ma staly czlon oraz zmienny cyfrowy np data zmiany hasla. Powiedzmy 1811, jako rok 2018 miesiac listopad. Czyli bedzie miala Martynka!1811 potem Martynka!1812.
Ja tak robie i nie mam problemu z zapamietywaniem ciagle zmieniajacych sie hasel
@brovar: Jak sprzątaczka niema do niego dostępu ??
- sprzątaczka ma do niego dostęp
- w sumie jak by chciał to każdy inny pracownik (polityka pomieszczeń szefa)
I uwierz mi, że jestem na 100% pewien że wszedł bym na co 4 stanowisko na podstawie tego co te babki tam robią.