Wpis z mikrobloga

Mam problem z królikiem, ogólnie nie wiem na ile to problem, a na ile normalne zachowanie.
Mam moją miniaturkę już 1,5 roku, wszystko pięknie ale od dwóch miesięcy nie daje mi spać.
W dzień trochę #!$%@?, bawimy się, przeglądamy wykop razem, ale w nocy budzi mnie w różnych portach od 1:00 do 5:00 i chce jeść. Tak gryzie pręty, że spać mi nie daje, ostatnio dwa razy w nocy, np po pierwszej wsypuje mu trochę pokarmu, i gdzieś przed czwarta daje mu jakiś patyk, już nie wspomnę że w nocy je dużo siana (oczywiście nie to które spadni z koszyka, bo to jest blee).

Ktoś, coś ? Niby króliki mają nocny tryb życia, ale czemu taki esy od dwóch miesięcy dopiero.

#kroliki #krolik
  • 13
@Utylizejszyn ja mam na górną część klatki położony karton i szmate (głównie po to żeby nie połamał skoków). Ale takie przykrycie może go lekko wyciszy :D
Przynieś mu jakiś karton bez taśm, kup kule smakule. Może tak go wymęczysz :P
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Utylizejszyn tak, klatka otwarta z dostępem do pasnika i wody, to jest ich jedzenie na bieżąco. Ziola i granulat dostają raz dziennie.

@soadfan: nie sra Ci to po kątach? Mialem krolika, swinki morskie i zawsze pod wzgledbym nadzorem latalo to sobie, ale bez opieki na noc balbym sie o ewentualny syf.
Aczkolwiek swinke nauczyłem zalatwiac sie w klatce tylko i wyłącznie
@Myszoskocznia
@soadfan potwierdzam, mój królik robi tylko w kuwecie, jak to od 7 tygodnia nauczysz to ogarnia, mój z kuchni biegnie czasem przez całe mieszkanie żeby zrobić soku, oczywiście jak jest za dużo bobkow to przewraca kuweta bo z tynkiem się nie może ułożyć