Wpis z mikrobloga

@MTCO: Amator. Mnie przez 11 nie potrafili niczego nauczyć;D
Właściwie to coś tam umiałem, ale przez czas studiów pozapominałem wszystko. Byłem ostatnio na kursie od zera, ale przyspieszonym - skończyłem w trakcie A2. Teraz planuję coś online porobić, jednak do memrise mnie jakoś nie ciągnie, więc może to deutschewelle.
@Fristo: B1 to jest poziom który nie pozwala nawet bułek w sklepie kupić porządnie, a egzamin B1 zdają ludzie którzy się przedstawić nie potrafią. ;)

Nie ma takiej metody, rodzajniki to wykucie zasad które mogą w większości sugerować rodzajnik danego rzeczownika (np końcówka -ung sugeruje często, że rzeczownik jest rodzaju żeńskiego - jak np die Strahlung, die Überweisung, der Sprung ;-).

Ale i tak większości uczysz się metodą głowa, książka, cegła
Kupujesz sobie dziesięć pdfów różnych książek i robisz z każdej ćwiczenia z działów które cie interesują. ;)


@Strahl: Dzięki. Jakieś konkretne tytuły polecasz kupić? ;)
@Fristo: bęza, langenscheidt grammatik intensivtrainer A1-B1, klipp und klar übungsgrammatik fur grund/mittelstufe, hueber übungsgrammatik deutsch als fremdsprache grund/mittelstufe, cornelsen grammatik aktiv a1-b1, generalnie jakiej ksiazki z cwiczeniami do gramatyki nie otworzysz to wszędzie ten temat jest.