Wpis z mikrobloga

trochę już kupuję w chinach a 1 raz mam coś takiego.
Kupiłem na cebuli 11.11 na Ali kilka przedmiotów od Eachine Official Store z kuponem sklepu 100-50USD.
Wysłali bez gadania, natomiast tracking który dostałem, twierdzi że paczka wczoraj została dostarczona w Bełchatowie (wysyłka była na Warszawę). I teraz nie wiem, czy chińczyk wysłał mi cudzy tracking, żeby mnie zmylić (a paczki nie wysłał), czy o co chodzi?
Ktoś paczkę odebrał w placówce, więc musiała być zaadresowana na niego, także błąd poczty raczej wykluczam.
Jakieś pomysły?
#aliexpress #gearbest #zakupyzchin #pocztapolska
  • 15
@pabury: Kupon sklepowy 100/50? Jak tak to ja juz dawno po zwrocie kasy, w sensie 10dni tracking wisiał na wyslane, pingpong spamowal mi ze nie ma towaru, żebym podał paypala. Zakładaj od razu dispute z mapka gdzie mieszkasz, gdzie dostarczono.
Eachine na ali jest dla mnie spalone.
Nie zgadzaj sie na zwrot paypal jeżeli płaciłes przez przelewy/karta przez aliexpress.
@Shadou: płaciłem revolutem przez PayPal, więc pewnie mi zwrócą kasę metodą którą płaciłem, czyli akurat spoko.
Mi akurat nic nie pisali, tylko zarzucili tracking więc myślałem że wszystko spoko, ale jak widać niekoniecznie
@pabury: Ale to nadal musi aliexpress zrobić zwrot a nie chińczyk za plecami (o to mi chodziło).
Nie, oni w #!$%@? walą ostro od tych promocji 11.11.Nie dość ze kase zamrozisz, uzerac sie, czekać to jeszcze kupon aliexpress mi przepadł.
W każdym razie dispute rób z powodu trackingu, mi zwrot z automatu zaakceptowali.
@Shadou: @pabury: Też czekam na paczkę od eachine i dziś mi napisali (sami z siebi), że już mają towar i w ciągu 2 dni dostanę nowy tracking. Jak zobaczę, że już faktycznie wysłali to trochę odetchnę, bo co mi po tym jak mi tiny whoop przyjdzie na wiosnę ;)
@pabury: mi w innym sklepie ali gdzie kupilem mini pc 11.11 tez dali tracking kogos innego. oni moga liczyc na to, ze jak to dojdzie gdzies ta paczka to ochrona ali skraca sie do okolo tygodnia i ktos moze przegapic dispute albo extend protection ;)
@spotifyfan: po zakupie sklep ileś dni na wysyłkę (processing time - zależy od sklepu i przedmiotu). Jeśli nie poda numer trackingu to kasa wraca automatycznie do kupującego, a jemu spada rating w ali.
@mike3e: to wiem, to tez moze byc powod, ze podaja fake, ale przy okazji jest taka sytuacja jak opisalem. mialem buyer protection do 14 stycznia 2019, ale jak ten przedmiot z fake trackingu gdzies tam doszedl tydzien temu to mi zostalo buyer protection okolo tygodnia, bo system zaklada, ze doszlo i masz mniej czasu na potwierdzenie. musialem zrobic extend.