Wpis z mikrobloga

@Duze_piwo: ja mam teorię (trochę a' la JKM) , że zamiast moderacji, MB zatrudnił małpy, które podejmują w sprawie zgłoszeń losowe decyzje (z punktu widzenia człowieka), a my interpretujemy to, jako lewacka/prawacka moderacja. Ale jak już wspomniałem to tylko teoria i prawdy, najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a ja mam teorię, że moderatorzy to zwykli ludzie i przez to nie są doskonali, szok.


@Duze_piwo: niedoskonałość to określenie na niezbyt duże odstawanie od doskonałości, czyli w domyśle, w przypadku moderacji - nieomylności. Na wykopie moderacja myli się stosunkowo często, więc nie uważam, że jest to określenie adekwatne.

Można powiedzieć, że Hitler/Stalin też byli niedoskonali - ale jakoś tak trochę nie pasuje to określenie, mimo, że jest logicznie prawdziwe.
@Duze_piwo: oczywiście posiadam i trzymam je na takie specjalne okazje, jak ta.

A teraz na poważnie, gromadzenie tego typu danych na serwisie wykop.pl jest niemożliwe, ale to nie powoduje nagle, że nie można mieć negatywnego zdania na temat pracy moderacji. Sam osobiście spotkałem się z dwoma niesłusznymi banami, które po moich interwencjach zostały anulowane. Jestem od ponad dwóch lat na wykopie, nie wypowiadam się w sposób skrajny, nie wyzywam innych użytkowników,
masz jakieś dane? czy opierasz się na tym jak często konserwy płaczą, że są krzywdzeni?

@Duze_piwo: O to płaczą obie strony. To nie są błędy, tylko nie wiadomo jakie działanie jest przewinieniem, a jakie nie, a za różne te same przewinienia daje się różne kary. I tu masz przykład, bo z jednej strony nie wiadomo co według moderacji jest manipulowaniem głowami, a z drugiej strony ten sam user, przy pełnej świadomości
A teraz na poważnie, gromadzenie tego typu danych na serwisie wykop.pl jest niemożliwe, ale to nie powoduje nagle, że nie można mieć negatywnego zdania na temat pracy moderacji


@Whizkazzz: zgadzam się
dziś mi mignął link z głównej o Białorusi, gdzie wprowadzono przymus logowania się peselem/nr telefonu na serwisy typu "onet".
Średni procent usuwanych treści spadł z 35% do 10%. W wątkach politycznych moderowanych było chyba 80% postów.

To jest morze gówna.