Wpis z mikrobloga

@fan_comy: W zeszłym tygodniu mieliśmy lekki armagedon, bo spadło do 13 stopni i zacząłem solidnie marznąć i myśleć o powrocie do PL xD Na szczęście w tym tygodniu znowu wróciło takie fajne europejskie lato. Szkoda, że tu na północy Tajwanu cała zima nie jest taka ciepła, już się szykuję na ostry pogodowy wpierdziel w styczniu i w lutym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bialy_wilk: dzień/noc to max. kilka stopni różnicy szczególnie w lecie jak jest 34 w dzień a w nocy 31 :D, w zimie troche większe zwłaszcza jak jest słoneczny dzień, dzisiaj np. pokazuje 24/18, ale za tydzień zapowiadają 16/14 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli chodzi o różnice lato/zima to niestety tutaj na północy są zbyt duże. W lecie jest przyjemne 32 non stop, ale w zimie zwłaszcza tak
@kotbehemoth: Ja tam zazdroszczę Tobie. Uwielbiam się tak smarzyć w 32 stopniach. Oczywiście nie jest to pogoda do pracy fizycznej czy biurowej bez klimatyzacji ale jak mam wolny dzień, wychodzę na zewnątrz i czuję to ciepełko jak w saunie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego jedzie się na plaże, które na Tajwanie są prawie puste, do wody wchodzi jak do wanny a nie jak do Bałtyku za
@fuji: Po pierwszej części twojej wypowiedzi już pakowałem walizki i rezerwowałem lot. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale druga to mózg #!$%@?... jak #!$%@?...no jak...można nie mieć ogrzewania, ocieplenia ¯\_(ツ)_/¯ co to za kraj
@bialy_wilk: Możesz się spakować tylko trzeba wybrać południe Tajwanu tam jest cały rok przynajmniej taka polska późna wiosna. U mnie ten fakt mieszkania na górze i do tego silny wiatr wiejący od morza, z północy/kontynentu/Syberii robią swoje.
Oni mówią, że na 3-4 tygodnie zimy nie ma sensu ocieplać czy instalować ogrzewania... Ja się na tym nie znam, ale na chłopski rozum dobrze zaizolowany dom pomaga też w lecie, bo musisz mniej
@bialy_wilk: Dokładnie tak, tylko ogrzewanie elektryczne pozostaje. Dobrze, że prąd tutaj jest stosunkowo tani. Mimo wszystko przez brak izolacji i nieszczelne okna całe to ciepło ucieka błyskawicznie na zewnątrz więc grzejnik musi chodzić cały czas albo trzeba się pogodzić, że "w zimie jest zimno"
@bialy_wilk: Wydaje mi się, że gdzieś takie tutaj nawet widziałem, ale to znowu za dużo kłopotu z wymianą butli itp. Na szczęście nawet tu u mnie zima to jest w sumie może miesiąc cierpienia i potem wraca normalna pogoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@interkuza: Piękna pogoda, grzałbym się ( ͡° ͜ʖ ͡°)