Wpis z mikrobloga

Pamiętamy aferę z czarnoskórą Ciri i zarzekania, że to nie z powodu rasizmu, ale niezgodności z książkowym oryginałem.

Zastanawiam się więc, dlaczego nikt nie podnosi krzyku o niepoprawny historycznie kolor skóry w dzisiejszych reprezentacjach św. Mikołaja?

#heheszki #rasizm #historia #neuropa
Pobierz NapalInTheMorning - Pamiętamy aferę z czarnoskórą Ciri i zarzekania, że to nie z powo...
źródło: comment_yfJuMNC7TFihPNwbZAO4EHdarcfI5t0a.jpg
  • 12
@NapalInTheMorning: no ja tam na przykład jestem żywo zainteresowany tym jak będzie wyglądała ekranizacja mojej ulubionej sagi, natomiast jakiś święty Mikołaj może być nawet zielony i nic mnie to nie obchodzi
nikt nie podnosi krzyku o niepoprawny historycznie kolor skóry w dzisiejszych reprezentacjach św. Mikołaja


@NapalInTheMorning: Jezu chłopie ale ty #!$%@?.

1. W ogóle nie wiadomo czy ten gość istniał, bo źródła na jego temat są dość skąpe.
2. Jeśli istniał to wyglądał raczej jak dzisiejsi Grecy. Na 99,9% nie był czarny.

Natomiast w przypadku Ciri, w oryginale książkowym mamy DOKŁADNY opis jak wyglądała.
sw mikołaj pochodzil z turcji. Blizej mu do araba


@Tajlosfit:
- Turkowie nie mają nic wspólnego z Arabami poza religią.
- W czasach w których rzekomo miał żyć Mikołaj z Miry, Turkowie(a raczej ich przodkowie) jeszcze ganiali się po stepach azji.
@szasznik: dlatego napisalem ze nie wiem jakimi ludami są turcy. Wiadomo.tylko ze mikolaj pochodził terenow turcji. Dawał złoto ojcom ktorych nie bylo stac na posag dla corek i nie mozliwe bylo ich zamążpójscie
dlatego napisalem ze nie wiem jakimi ludami są turcy. Wiadomo.tylko ze mikolaj pochodził terenow turcji.


@Tajlosfit: w tamtych czasach ludność zamieszkująca Mire była raczej greckiego pochodzenia. Więc raczej w Grecji szukałabym inspiracji na temat wyglądu Mikołaja.