Wpis z mikrobloga

Ponieważ byłam #swiadkowiejehowy i z różnych innych powodów, w tym roku pierwszy raz obchodzę prawdziwe polskie święta u rodziców @Grizwold () Dzięki nim dowiaduję się różnych rzeczy na temat świąt i przygotowań świątecznych.

Wczoraj na przykład poczułam zapach prawdziwej, dużej choinki po przycięciu (bożu, jak to pięknie pachnie ʕʔ), sama wybierałam światełka w sklepie, kolory bombek, i pięknie ją ubrałam. Cieszyłam się jak małe dziecko (ʘʘ)

Poza tym brałam udział w przygotowywaniu dań i próbowałam zrobić stroik. Wytłumaczyli mi jak się go robi, pokazywali zdjęcia z poprzednich lat itp, ale stroik mimo to jest brzydki xD ale luz, dziś zrobię podejście numer 2.

Dowiedziałam się też, że w wigilię nie wyrzuca się śmieci, bo razem ze śmieciami wynosi się z domu szczęście :D a w niektórych miejscach po pasterce ściąga się ludziom bramki :P

U Was też są dziwne przesądy lub zwyczaje?

#swieta #zwyczaje
  • 32
@13czarnychkotow ściąganie bramek to się praktykowało na "półpoście", o pasterce nie słyszałem, a historię z rozłożeniem i złożeniem wozu znam odkąd sięgam pamięcią. Albo był to popularny psikus, albo taka "wiejska legenda" ( ͡º ͜ʖ͡º)
kurcze, fajnie bo możesz poczuć się jak małe dziecko :) Ta radość z ubierania choinki, gotowania, zwyczajów jest dla Ciebie taka nowa i niebieski pewnie też ma radoche jak patrzy na Twoje reakcje :) Wesołych Świąt!


@Naciass: naprawdę super uczucie ^_^ Wzruszyłam się podczas mycia łusek z karpia, że będę miała swoją własną łuskę w portfelu xD Tobie też Wesołych!
zamienić parszywą sektę na inna parszywa sektę i jeszcze się chwalić tym publicznie, żal mi cię


@grzysztof: jestem ateistką, ale uważam, że święta to nie tylko religia, to też spędzenie czasu z rodziną, radość ze wspólnego ubierania choinki, przygotowania do świątecznej kolacji, pakowanie prezentów i inne tradycje rodzinne. Uważam, że warto tego zaznać, zwłaszcza, kiedy sprawia to tyle radości ()