Wpis z mikrobloga

W sumie ciekawi mnie, jakie macie odczucia odnośnie jakości/cen noclegu, wyżywienia, bo odnoszę wrażenie, że tutaj prawie każdy napotkany traktuje turystę jak frajera i bankomat.


@PrinsFrans: trochę frazes. Nie lubię Z jako tako,ale zawsze uda mi się te 2-3-4 tyg wcześniej dostać zwykły nocleg w ok standardzie za 45-55zł, blisko szlaków, choć to nie ma wielkiego znaczenia dla mnie. Stołuję się w knajpkach które znam, super tanio nie jest, ale jest
@cult_of_luna: Fajnie słyszeć głos odmienny. Ale busiarze, parkingowi, knajpy, noclegi i wiele innych nie przekonało by zmienić swoją opinię.

Dla mnie największym rakiem Zakopca nie są górale, ale turyści


Janusz na wakacjach to coś strasznego. RiGCz to cecha niezbyt oczywista.
@PrinsFrans: No właśnie noclegi dla mnie, a przynajmniej w moim przedziale cenowym, są ok. 5 dyszek za ok lokalizację, ok standard jest po prostu ok :) Co do busiarzy - nie wypowiadam się bo nie korzystam. Parkingi? 20PLN za dzień, w innych górach np. 10PLN. Akceptuję to. Mają taki przemiał że nie dziwi mnie to. Knajpy - no trochę fakt że w Zakopcu pod tym względem tanio nie jest, ale jakoś
@PrinsFrans: od kilkunastu razy zawsze poza Zakopcem (dokładnie mówiąc w Zębie), od kilku razy nawet nie bywam w Zakopcu w trakcie pobytu w górach - dla mnie mało atrakcyjna forma spędzania czasu, knajpki się "przyjadły", na imprezy nie chodzę, przecież nie będę po sklepał latał. Jakiś czas temu byłem w muzeum zakopiańskim, ale tam czas się zatrzymał i nie wierzę, że dla kogoś może być atrakcją.
Zdania o "góralskim żydostwie" nie
@PrinsFrans: mam kilka swoich dobrych miejscówek w okolicach Broniewskiego, ceny to ok 100-130 zł za pokój 2os. Dla mnie najlepsza baza wypadowa w okolicach. Blisko na szlaki i do Z.
Jeżeli chodzi o jedzenie w noclegowniach to tam raczej tylko śpię.
Śniadania robimy sobie sami z produktów sklepowych, obiady na szlaku - w schroniskach jest z reguły dobre jedzenie (kwaśnica w Murowańcu <3!! ) a kolację na krupach.
Z miejsc w
@jaras2: Ostatnio Przy Młynie - nie zawiodłem się z żadną potrawą którą zamawiałem, minusem jest napchanie ludzi, bo miejscówka przy węźle i zawsze za krótko tam mają otwarte dla mnie :D Omijałem zawsze to miejsce z daleka bo wydawało mi się zbyt "mainstreamowe" ;) Ktoś mi jednak polecił i ostatnio właśnie tam łazimy, mimo że dość drogo w sumie.
Swego czasu lubiłem też Zapiecek na Krupówkach, ale to raczej żeby z
@jaras2: Dzięki za obszerny wpis. Być może przy następnej okazji odwiedzę tamte miejsca, bo tak bez polecenia to trochę mam jednak wątpliwości- kilka razy się sparzyłem, bo cena ceną, a jakość żadna i na pewno nie taka, jak w pensjonacie poza Z.

Jeśli idzie o parkowanie to naprawdę trzeba wszystko ogarniać i być czujnym i już nawet o te 20 zł. nie chodzi, choć ja znajdowałem i parkowanie za 10 zł.,