Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #figurki #tworczoscwlasna

Skorzystałem z leniwej soboty i kontynuuowałem pracę nad figurką. Nie wspominałem wcześniej, ale ma to być figurka przedstawiająca farmera w stylu fantasy, wzorowana trochę na stylistyce nordyckiej/słowiańskiej stad ta luźna koszula. Myślę, że udało mi się osiągnąć na daną chwilę zamierzony efekt. Początkowo położyłem cienką warstwę modeliny na tors wraz z wycięciem na dekolt i rękawy, które zrobiłem osobno. Początkowo na szkielet rąk naniąsłem cieńką warstwę stanowiącą ramię figurki i nastepnie przykryłem cienką warstwą rękawa. Trochę poprawiłem stopy i plecy postaci ponieważ na początku odnosiłem wrażenie dziwnego garba. Nie jestem za bardzo zadowolnowy z nóg i butów, lecz postaram się te elementy poprawić później.

Poza postaci została tak ustalona, by sylwetka sprawiała wrażenie podpierającej się o słup, kij lub płot. Obecnie trochę przypomina pozę z tańców ludowych lub gest zapraszającego gospodarza do swojego lokum. Być może wykorzystam to później. ;)

Jeszcze sporo pracy przede mną. Głowa ma na razie zarys twarzy, która dopełniona będzie w momencie gdy dodam włosy i położę farby. Pozostaje problem oddzielenia rzeźby od korka od wina, gdyż jak się domyślacie, żeby utrwalić figurkę wyląduje ona w piecu. Niestety szkielet jest mocno wbity do korka o czym nie pomyślałem na początku i będę chyba zmuszony bawić się w chirurga poraz kolejny.

To z czego jestem zadowolony to zachowanie proporcji co moim zdaniem jest największą bolączką przy robieniu tego typu rzeczy.

Z czasem wrzucę więcej zdjęć. Zapraszam do komentowania i uwag, bo samemu ciężko jest uchwycić pewne rzeczy.
Pobierz Heinkel - #modelarstwo #figurki #tworczoscwlasna 

Skorzystałem z leniwej soboty i ...
źródło: comment_4yc8lSD52NKxCDGG9de6jEiJwdaQUYOI.jpg
  • 4