Wpis z mikrobloga

@Maciek5000: jednak strasznie kusi jednodniowa wycieczka, aby powłóczyć się po starym mieście, zajść do jakieś restauracji, spróbować lokalnej kuchni, napić się piwa, wina oraz wstąpić do marketu i kupić coś nowego, co wpadnie w oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@motaboy: Zoo, muzea i inne typu atrakcje odpadają. Brak czasu i lekkie przemęczenie tego typu atrakcjami.

2 w górach


@zlote-golabki-winiego: polecasz jakieś konkretne miejscówki?

@turtelian:
@motaboy
@Zapaczony Jak nie ma co robić? Dużo jest w Wiedniu do robienia jak dla mnie.

Schoenbrunn, Prater, dzielnica nad Dunajem, wzgórze Kahlenberg, wieczorem piwko nad kanałem - już wszystko to zajmuje czasu dużo. No i po prostu powloczyc sie po centrum, które jest bardzo duże, ciekawe mnóstwo interesujących budynków, przyjemne parki. My byliśmy 2,5 dnia i to było mało trochę
@czlapka: Czyli jeden, lub dwa dni. :-) OP napisał że Zoo w Schoenbrunn go nie interesuje - więc mu tam zejdzie max 2/3h. Kahlberg, spacer. Jeden dzień gotowy jeśli nie chce chodzić po muzeach (których nawiasem mówiąc nasrali deczko za dużo :-) ).
@czlapka: @motaboy: @qbad89: do wylotu zostało pół roku, więc póki co to są wstępne rozkminy. Chodzi głównie o nocleg, i w 100% Wiedeń będzie bazą noclegową, pozostanie jedynie organizacja czasu na miejscu, ale z tym raczej nie będzie problemu.

Nie byłem pewien jak rozplanować te 4 dni i bardzo mi pomogliście, za co dziękuję.
@Zapaczony: zamek w Bratysławie, na pewno ładne widoki. Rzeka, starówka, ruiny jakieś pamiętam tam były, alkohol z klimatycznego sklepu z "gwiazdką" (w nazwie, chyba jako kropka nad i) czyli zvezda ;) Nic jakoś więcej extra w Bratysławie nie ma, ale warto poszukać w necie. Między Bratysławą a Wiedniem pamiętam były pola naftowe, takie klimatyczne pracujące pompy jak na amerykańskich filmach.